بدترین سرمایه گذاری در سال 99 چیست؟

زمان میانگین برای مطالعه 2 دقیقه

بروزرسانی: 14 دی، 1400
نظرات 12

بدترین سرمایه گذاری امسال می تواند برای پول و نقدینگی خود این باشد که به سود بانک و سپرده دلخوش باشیم.چرا که تورم همیشه جلوتر از سود بانکی بوده و هست

قرار است سرمایه گذاری انجام بدید، بدترین تصمیم سرمایه گذاری از دیدگاه شما چه  می تواند باشد؟

با توجه به تورم موجود و موارد پیش آمده در بدنه اقتصاد و بازار ایران که نتیجه گرفتیم سال ۹۹، سالی حساس، پر چالش و شامل تهدید ها و فرصت هایی است، می شود گفت که بدترین سرمایه گذاری و تصمیمی که امسال می توانیم برای پول و نقدینگی خود بگیریم این است که به سود بانک و سپرده دلخوش باشیم. چرا که طبق پیش بینی ها امسال عددی بین 30 تا 45 درصد تورم داریم و در این حالت همیشه سود بانکی عقب تر از تورم خواهد بود.

  امسال سود بانکی فاصله زیادی با تورم دارد.به گونه ای که اغلب کارها بیشتر از سود بانکی منفعت دارد. اما آیا باید تمامی سپرده های خود را تخلیه کنیم؟! خیر! چرا که طبق آمار تقریبا بیش از 60 درصد سپرده گذاران خورد که همه ما مردم می شویم ، از سود سپرده به عنوان کمک خرجی برای زندگی و کسب و کارمان استفاده می کنیم بهتر است در نوع سپرده گذاری هایمان تجدید نظرهایی را اعمال کنیم، علی الخصوص اگر صاحب کسب و کار هستیم به طوری که به اندازه مخارج زندگی و کسب و کارمان سپرده و مابقی را با در نظر گرفتن اولویتهای خروج سپرده همچون: ⇐بازارهای مولد و بازارهای مالی ⇐کالاهای با دوام و کالاهای سرمایه گذاری ⇐توسعه کسب و کار هدایت نماییم حتی اگر سپرده میزان چشم گیری نیست با سرمایه گذاری روی خود و کسب مهارت و تخصص، افزایش بهره وری و نظم بخشیدن به زندگی و کسب و کار استفاده شود. برای جلوگیری از بدترین سرمایه گذاری که می توان داشت و اخذ تصمیم بهتر می توانید محتوای تخصصی و آموزشی رایگان با عنوان  تحلیل و پیش بینی بازار و اقتصاد ایران در سال 99 را که شامل 6فصل می باشد را مشاهده نمایید. 
در 
گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی دوره های مختلفی وجود دارد که می توان به کتاب بازاریابی در رکود، آموزش مدیریت سرمایه، دوره جامع ارزهای دیجیتال، دوره رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، دوره معامله گری در بازارهای مالی، آموزش صرافی کوکوین اشاره کرد.

کلمات کلیدی:

نظرات

احسان رستمی
2 هفته پیش
درود جناب رجبی
من تمامی لایو های شمارو از سال 97 تا الان دیدم و نکته برداری کردم این اواخر چون تمرکزتون روی حوزه کریپتو بوده میخواستم خواهش کنم باز مفاهیم اقتصادی رو با بیان روانتون به ما آموزش بدید و لایو های اقتصادی هم داشته باشید
مهدی رجبی
1 هفته پیش
سلام احسان جان، افتخاری بوده برای من، کاملا حق با شماست، شخصا هم دوست دارم بیشتر به اقتصاد بپردازیم متاسفانه یا خوش بختانه کریپتو بخش زیادی از دغدغه دوستان شده و در خواست های عزیزان به محتوای ما مسیر میده، بله موافقم بیشتر باید به اقتصاد بپردازیم.
alireza53arian
11 ماه پیش
درود بر شما جناب رجبی عزیز میخواستم بپرسم با چه حداقل سرمایه میتوانیم در بازار ارز دیجیتال شرکت کنیم
اطلاعات کافی هم در نحوه سرمایه گذاری ندارم
مهدی رجبی
11 ماه پیش
سلام علیرضا عزیز
به نظرم از دوره رایگان ما شروع کنید مقدمات این بازار رو متوجه می شید،
در مورد حداقل هم شما با 100 دلار می تونید شروع کنید.
میرجلیلی
12 ماه پیش
درود برشما... اقای جعفری
مهدی رجبی
12 ماه پیش
دورد بر شما جناب میر جلیلی
اردوان فتحی
1 سال پیش
با درود فراوان به نسل تحلیلگران با وجدان و بشر دوست .ایا به نظر شما تو بورس نزدک سرمایه گذاری کنیم و با معلومات اندکی که در این زمینه به دست می اوریم یا اینکه به علت نداشتن تخصص در این نوع سرمایه گذاری با پلتفرم یا همان ربات میتوان نتیجه ای حاصل کرد که به سود و حفظ سرمایه حاصل گردد.
مهدی رجبی
1 سال پیش
سلام جناب فتحی، خیر اصلا به سمتش نرید
آرش مظاهری
1 سال پیش
سلام. در مورد های خوبی توضیح می دهید.
مهدی رجبی
1 سال پیش
ارادتمند جناب مطاهری عزیز