سرمایه گذاری های پر ریسک

زمان میانگین برای مطالعه 3 دقیقه

بروزرسانی: 07 خرداد، 1401
نظرات 4

در این ویدئو می خواهیم تفاوتی میان سبک سرمایه گذاری های پر ریسک و کم ریسک قائل شویم و همچنین راجع به یکی از حوزه های پر ریسک اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم.

در این ویدئو می خواهیم تفاوتی میان سبک سرمایه گذاری های پر ریسک و کم ریسک قائل شویم و همچنین راجع به یکی از حوزه های پر ریسک اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم.  

  در حالت کلی وقتی که پول خود را در یک بخش مشخص سرمایه گذاری می کنیم، آن حوزه یا ریسک زیادی دارد یا اینکه کم ریسک و امن است. حوزه هایی که پر ریسک هستند عموما به خاطر حرکت های تندی که دارند جذابیت بیشتری برای سرمایه گذاران ایجاد می کنند. در این بین باید در نظر بگیریم که هر چه ریسک بیشتر باشد، همانطور که احتمال کسب سود های کلان می رود، احتمال ضرر های سنگین نیز وجود دارد. در ادامه وقتی که پولی سرمایه گذاری می شود باید از دو فیلتر کلی عبور داده شود.

  1. این پول برای معامله گری کوتاه مدت سرمایه گذاری شده است.
  2. این پول برای نگاه بلند مدت و به دور از نوسان سرمایه گذاری شده است.

در حالت اول که به آن نگاه تریدی یا معامله گرایانه می گوییم، معامله گر با استفاده از تحلیل های خود، حدود قیمتی را برای ورود به بازار پیدا می کند، سپس حد خروج خود را نیز مشخص کرده و معامله را انجام می دهد. یک تریدر برای اینکه برآیند معاملاتش در سود باشد لازم است سال ها تجربه و مهارت تحلیل به همراه مهارت هایی همچون روانشناسی معامله کسب کند. پس در این قسمت لازم به ذکر است که دلالی به معنی عرفی که در کف جامعه موجود است بسیار با دیدگاه معامله گری و تریدی متفاوت است. چرا که معامله گر علاوه بر تحلیل، حد سود و ضرر و نقطه تعادل هم دارد. در صورتی که دلال فقط سود را اندازه میگیرد. در حالت دوم سرمایه گذاری که با دید بلند مدت وارد بازار می شود، آنچه که بیش از هر چیز برایش مهم است خرید در نقطه ای ارزان و فروش در قیمتی مناسب است، سرمایه گذاری که دیدگاه بلند مدت دارد نمی خواهد با هر نوسان کوچک بازار سرمایه اش دستخوش خطرات قرار گیرد.

 سرمایه گذاری های پر ریسک  

کمتر بازاری پیدا می شود که هم مناسب ترید ها باشد هم مناسب سرمایه گذاران، یکی از این بازارها، ارزهای دیجیتال یا کریپتو کارنسی ها هستند. این بازار در سال 2009 متولد شد و پس از آن در سال 2017 به سبب حرکت های صعودی شدید جدی گرفته شد. در اینجا نقل قولی از نویسنده بزرگ رابرت کیوساکی می آورم که ارزها را دسته بندی می کند. ایشان ارزها را 3 دسته می کنند. دسته اول ارزهای فیات که متعلق به کشور ها و دولت ها هستند و از نظر ایشان باقی نخواهند ماند. دسته دوم ارز خدا که محدود و همیشگی است همانند طلا و دسته سوم ارزهای مردم ( ارزهای دیجیتال) که معتقد است وارثان بازار و اقتصاد ارزهای مردم خواهند بود. برای عزیزانی که نسبت به این حوزه ها آشنایی ندارند عرض می کنم که سرمایه گذاری در حوزه های پر ریسک با تمام دارایی کار اصلا درستی نیست، بلکه می بایست با مبلغی وارد این بازار شد که دید خاصی نسبت به آن نداشته باشیم. در ادامه بیشتر راجع به این موضوع صحبت خواهیم کرد.

کلمات کلیدی:

نظرات

sayadsolhgo
4 سال پیش
دورد بر استاد عزیز مایل هستم در دوره ارز دیجیتال شما ثبت نام کنم باید چه کار کنم
پاسخ دهی
مهدی رجبی
4 سال پیش
عرض ادب و احترام
کافیه که تشریف ببرید در قسمت فروشگاه (محصولات)
و دوره تخصصی ارزهای دیجیتال رو انتخاب کنید، ثبت نام رو تکمیل که کردید فایلهای ویدئویی روی پنل کاربری شما قرار داده می شوند.
پاسخ دهی
Amir Hajamini
5 سال پیش
با عرض سلام و خدا قوت
ممنون میشم بزرگواری کنید و بنده حقیر را داخل کانال تحلیل ببرید .یک دنیا تشکر
پاسخ دهی
مهدی رجبی
5 سال پیش
سلام امیر عزیز.
وقتتون بخیر. شما بزرگوارین،
اگر در دوره تشریف داشتید و پیامک بدستتون نرسیده ممنون می شم با دفتر تماس بگیرید تا همکاران انجام بدن
پاسخ دهی
;