بهترین موقعیت سرمایه گذاری در بیت کوین چه زمانی است؟

زمان میانگین برای مطالعه 4 دقیقه

بروزرسانی: 07 خرداد، 1401
نظرات 4

با شروع تابستان تب و تاب ارزهای دیجیتال بسیار زیاد شده است که قصد داریم با توجه به شرایط موجود موقعیت مناسب برای سرمایه گذاری در بیت کوین را بررسی کنیم.

این روزها با شروع تابستان 98 تب و تاب خرید ارزهای دیجیتال بین اطرافیان بسیار زیاد شده است. ریشه این تمایلات در افزایش قیمت هر بیت کوین از ابتدای سال 98 است. در این مقاله قصد داریم با توجه به شرایط موجود موقعیت مناسب برای سرمایه گذاری در بیت کوین را بررسی کنیم.


بازار بول یا گاوی یعنی چه؟

طبق صحبت های گذشته یکی از جذابیت های بازار ارزهای دیجیتال وجود نوسانات تند و بزرگ در صعود یا نزول نرخ ارزهاست. در حالت کلی وقتی در یک بازار تعداد خریداران و تقاضا کنندگان بسیار بیشتر از عرضه کنندگان و فروشندگان باشد اصلاحا به این بازار bull یا bull run یا بازار گاوی می گویند.

وقتی که بازار bull می شود فرصت طلایی برای معامله گران و تریدها پیش می آید که معاملات کوتاه مدتی را (مثلا در طول یک هفته) انجام دهند. اما این بازار برای سرمایه گذاران، علی الخصوص سرمایه گذارانی که می خواهند سرمایه جدید وارد بازار کنند اصلا مناسب نیست. چرا که از خصوصیات بازار bull این است که به سبب فشار زیاد تقاضا، سقف های قیمتی به راحتی شکسته می شوند. از این رو هر چه سقف های قیمت راحتتر شکسته شوند اصلاح قیمت سریع تر رخ می دهد. پس سرمایه گذاری در این شرایط ریسک زیادی دارد.

اما برگردیم به اصل موضوع بهترین موقعیت برای سرمایه گذاری در بین کوین چه زمانی است؟ برای پاسخ به این پرسش از دو دید دیدگاه این سوال را بررسی می کنیم.

وقتی که در رابطه با بازاری صحبت می کنیم که از تکنولوژی نسل چهارم بهره می برد، وقتی که این بازار قرار است در آینده پایه پولی دنیا را تغییر دهد وقتی که اقبال به سمت اینگونه بازارهاست درست نیست کسی را از این بازار منع کرد. اما برای سرمایه گذاری که می خواهد در یک بازه زمانی طولانی مدت مثلا یک تا دو ساله سرمایه گذاری کند بهتر است که این کار را در بازار Bull انجام نداده و سرمایه خود را زمانی به بازار تزریق کند که قیمت در نزدیکی کف 3 ماهه قرار گرفته باشد. در آینده طی یک مقاله و ویدئو نحوه رسم و محسابه کف های قیمتی را به شما عزیزان می آموزیم.

از زمانی که اولین بیت کوین ایجاد شد تا کنون تقریبا 10 سال می گذرد. اما این بازار کلا 3 سال و نیم است که جدی گرفته شده است. پس این بازار هنوز بالغ نشده و رفتارهایش شکل نگرفته است. همه ما از کودکی با نرخ ارز وطلا و مسکن و …
آشنایی داریم اما باز هم نمی توانیم تصمیمات درستی در این بازارها بگیریم چرا که رفتار دقیق این بازارها را شناسایی نکرده ایم و نمی دانیم چه عواملی سبب ایجاد نوسان در بازارهای فوق است.

حال تصور کنید بخواهیم با دانسته های قبلی خود وارد بازاری شویم که از تکنولوژی نسل چهارم بهره می برد و هنوز بسیاری از رفتارهایش بالغ نشده است. فکر می کنم نتیجه مشخص باشد. به عنوان مثال فردی را تصور کنید که تحلیل مثبتی از رشد قیمت بیت کوین در سال آتی داشته و در کانال 9000 روی بیت کوین سرمایه گذاری می کند. مدتی می گذرد و وقایع تکنیکال و فاندامنتال روی بازار تاثیر می گذارد و بیت کوین کف جدیدی را در کانال 6000 می سازد. آنگاه شخص با خود می گوید بخش زیادی از سرمایه خود را از دست دادم و … در صورتی که یکی از خصوصیات این بازار وجود نوسانات شدید است.
پیشنهاد من این است که ابتدا ریسک ها و ابعاد مختلف این بازار را بشناسیم و سپس با شناخت کافی اقدام به
سرمایه گذاری در این بازار کنیم چرا که با دانسته های قدیمی نمی توان در این بازار موفق بود.

پس برای پاسخ به سوالمان اینگونه می گویم:
بهترین موقعیت
سرمایه گذاری در بیت کوین برای بازه زمانی طولانی مدت ، ورود در نزدیکی کف های قیمتی 3 ماهه اول 98 است به شرط آنکه با آگاهی کامل از ابعاد مختلف این بازار، وارد آن شویم نه بر اساس دانسته های قبلی خود.

درادامه مباحث بیشتری را در حوزه ارزهای دیجیتال خواهیم داشت.

کلمات کلیدی:

نظرات

یلدا
4 سال پیش
آیا منظورتون اینه که تا سه ماه مترصد فرصت مناسب برای ورود سرمایه ست؟
پاسخ دهی
مهدی رجبی
4 سال پیش
البته عرض کنم که این ویدئو برای سال 98 هست ،
پاسخ دهی
یلدا
4 سال پیش
اینکه میفرمایید کف قیمت در سه ماه هست رو لطفا توضیح بفرمایید
پاسخ دهی
مهدی رجبی
4 سال پیش
عرض ادب سرکار خانم
منظور این هست که قیمت در یک بازه زمانی 3 ماه در کمترین مقدار خود قرار گرفته و از حد تعادل خود دور شده فلذا موقیعتی برای خرید پیش آورده
پاسخ دهی
;