تحلیل تکنیکال KNC/BTC و SNX/BTC

زمان میانگین برای مطالعه 4 دقیقه

بروزرسانی: 03 آبان، 1401
نظرات 4

در مقاله ی قبل به معرفی و تحلیل دو پروژه اکوسیستم سازی (KNC) ،صرافی غیرمتمرکز آن ( DEX) و شبکه (SNX)، پروتکل غیرمتمرکز صدور دارایی ترکیبی برای اکوسیستم DeFi پرداختیم در این مقاله به تحلیل تکنیکال این دو رمز ارز نسبت به بیت کوین می پردازیم.

این مقاله توسط آقای رضا مهاجری از دانشجویان دانشکده ی بازار و عضو گروه Bitspin  تهیه شده است.

در مقاله ی قبل به معرفی و تحلیل دو پروژه اکوسیستم سازی (KNC) ،صرافی غیرمتمرکز آن ( DEX) و شبکه (SNX)، پروتکل غیرمتمرکز صدور دارایی ترکیبی برای اکوسیستم DeFi پرداختیم در این مقاله به تحلیل تکنیکال این دو رمز ارز نسبت به بیت کوین می پردازیم.

 

SNX/BTC

تایم فریم هفتگی

در تایم فریم هفتگی همانطور که مشاهده میکنیم قیمت در حال حاضر به یک منطقه ی تقاضای هفتگی رسیده که این ساپلای زون ، مربوط به تایم فریم ماهانه میباشد .

دیمند های ماهانه در حالت کلی قدرت بسیار بسیار زیادی دارند یعنی سفارشات بسیار زیادی را در خود جای میدهند ، همچنین مشاهده میکنیم قیمت سه مرتبه به این دیمند نفوذ کرده و سفارشات خیلی خوبی را برای یک رالی بسیار خوب جمع آوری کرده است .

با توجه به فرمیشنی که در این محدوده برای ما ایجاد شده و نقدینگی که در این محدوده جمع آوری کرده ( یعنی قیمت وارد دیمند زون شده و یک high ثبت کرده ، مجدد قیمت low را از بین برده و high را هم از بین برده ، و مجدد در دراپ سوم low را از بین برده و مجدد high جدید ثبت کرده ) میتوانیم رشد بسیار خوبی را در آینده برای این جفت ارز متصور باشیم . تارگت اول این فرمیشن میتواند محدوده ی 3307 ساتوشی و 3990 ساتوشی باشد .

 

تایم فریم روزانه

در حال حاضر مشاهده میکنیم که قیمت بعد از اینکه رو به پایین حرکت کرده ، یک بیس منشا حرکت و پولبک تشکیل داده که این بیس برای ما بسیار مهم است ، انتظاری که در این محدوده از قیمت داریم این است که بیس منشا حرکت و پولبک حفظ شود و از همین محدوده قیمت رو به بالا حرکت کند و بتواند high جدید برای ما ثبت کند ، ثبت high جدید میتواند شروع یک حرکت خوب از این جفت ارز باشد . پس دقت داشته باشید که : مادامی که این بیس برای ما حفظ شده ( محدوده ی 1300 ساتوشی ) میتوانیم به صعود قیمت امیدوار باشیم . در صورت از دست رفتن این محدوده مجدد تحلیل را آپدیت میکنیم .

 

KNC/BTC

تایم فریم هفتگی

پس از دراپ سنگینی که در ماه MAY برای ما اتفاق افتاد ، مشاهده میکنیم که قیمت از بیس هفتگی با یک شدو به سمت پایین حرکت کرده و مجدد به داخل بیس برگشته ، این شدو جمع شدن نقدینگی زیر این بیسِ بسیار مهم ، برای ما بوده و در حرکت بعدی مشاهده میکنیم که قیمت به این بیس پولبک زده ، پس به احتمال بسیار زیاد این شدو میتواند یک شکار نقدینگی LQH از نوع creating بوده باشد .

با توجه به حرکت رو به بالای حال حاضر قیمت ، و با توجه به مومنتوم حرکت صعودی اخیر میتوانیم انتظار داشته باشیم قیمت High عددی 9373 ساتوشی را بزند ، در غیر این صورت قیمت میتواند مجدد به محدوده ی نارنجی رنگ که یه سواپ زون میباشد نفوذ کرده و از آنجا رشد خود را آغاز کند .

 

تایم فریم روزانه

مشاهده میکنیم در لایو مارکت قیمت در حال حاضر در یک محدوده در حال رنج زدن است ، کندلی که قیمت را از این محدوده (شدو) عبور داده و مجدد به بالای محدوده برگشته برای ما بسیار مهم است . این شدو میتواند به عنوان یه بیس در حال حاضر برای ما عمل کند ، در صورتی که قیمت بتواند از بیس ساخته شده روی این کندل ( در شکل مشخص شده ) حمایت شود ، میتوانیم انتظار داشته باشیم از high محدوده ی رنج عبور کرده و همچنین high عددی 9373 ساتوشی را هم بزند .

در صورت از دست رفتن این محدوده ی سبز رنگ ، محدوده ی نارنجی رنگ که سواپ زون پرقدرتی برای ما می باشد ، می تواند قیمت را حمایت کند .

این مقاله توسط دانشجویان دانشکده ی بازار گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نگارش یافته است و گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نسبت به کلیه ريسك ها، تصمیمات، برداشت ها و اقدامات شما عزیزان، سلب مسئولیت می نماید و مسئولیت یا پاسخی برای معاملات دوستان نخواهد داشت.


در گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی دوره های مختلفی وجود دارد که می توان به کتاب بازاریابی در رکود، آموزش مدیریت سرمایه، دوره جامع ارزهای دیجیتال، دوره رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، دوره معامله گری در بازارهای مالی، آموزش صرافی کوکوین  و تحلیل بازارهای مالی و پیش بینی اقتصاد 1401  اشاره کرد.
مقالات 
گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی در دسته بندی های تحلیل ارز دیجیتال، تحلیل اتریوم، تحلیل آلت کوین ها، تحلیل بیت کوین، تحلیل ریپل، تحلیل دوج کوین است.

نظرات

وحید
5 ماه پیش
ممنون از تحلیل خوب تون ولی جرات نمی کنم تو این بازار کوین بخرم
پاسخ دهی
رضا مهاجری
5 ماه پیش
وحید جان ارادت ، منظر اقتصادی و اصول سرمایه گذاری رو در لایو های هفتگی با استاد رجبی عزیز دنبال کنید تا راه و مسیر پیش رو براتون روشن بشه
پاسخ دهی
mohammadr
5 ماه پیش
ممنونم که هم تکنیکال بود هم بنیادی لینک شده بود
پاسخ دهی
رضا مهاجری
5 ماه پیش
محمد جان خرسندیم از اینکه براتون مفید واقع شده
پاسخ دهی