تحلیل جفت ارز BNB/BTC و BNB/USDT

زمان میانگین برای مطالعه 5 دقیقه

بروزرسانی: 30 مهر، 1401
نظرات 0

بایننس علاوه بر فراهم‌کردن امکان تبادل ارزهای دیجیتال، یک ارز بومی با نام بایننس کوین (Binance Coin) دارد که توانسته در اندک زمانی به یکی از موفق‌ترین دارایی‌های دیجیتال تبدیل شود. در این مقاله به تحلیل این رمز ارز (BNB) پرداخته شده است.

این مقاله توسط آقای آرش جهانگیری و آقای فرهاد فرهودی  از گروه Bitspin که متشکل از دانشجویان دانشکده ی بازار است، تهیه شده است.

تقریباً غیرممکن است که از علاقه‌مندان به دنیای ارزهای دیجیتال باشید و نام بایننس (Binance) را تا به حال نشنیده باشید؛ عنوانی که برای اغلب کاربران تداعی‌کننده صرافی ارزهای دیجیتال است. اما این نام تنها به یک بستر مبادلاتی ختم نمی‌شود. بایننس علاوه بر فراهم‌کردن امکان تبادل ارزهای دیجیتال، یک ارز بومی با نام بایننس کوین (Binance Coin) دارد که توانسته در اندک زمانی به یکی از موفق‌ترین دارایی‌های دیجیتال تبدیل شود.

بایننس کوین در ابتدا به‌منظور ارائه تخفیف در کارمزدهای معاملات صرافی بایننس ایجاد شد؛ اما پس از مدتی کاربردهای آن گسترش بیشتری پیدا کرد. اکنون بایننس کوین نه‌تنها ارز دیجیتال بومی مجموعهٔ بایننس لقب گرفته است، بلکه به کلیدی برای بازکردن درب‌های شبکه‌های بایننس چین و بایننس اسمارت چین تبدیل شده است.

در حال حاضر چه موافق باشیم چه نه، بایننس در حال پیشتازی در صنعت ارزهای دیجیتال است.

در این مقاله BNB را در مقایسه با USDT و BTC در تایم فریم های مختلف بررسی کرده و به بیان سناریوهای پیش روی آن پرداخته ایم.

BNBUSDT . W :

قیمت در تایم هفتگی بعد از حرکت از سقف اصلی طی دو دراپ خود را به استخر نقدینگی زیر ۱۸۶ دلار رسانده و بعد از جمع کردن سفارشات این منطقه رالی خود را به سمت زدن سقف ۳۳۷.۶ شروع کرده و با توجه به این که هیچ پولبکی نداشته میتوان گفت که سفارشات این ناحیه پاکسازی شده و در صورتی که نتواند سقف ۳۳۷ را تست کند احتمال کف جدید قوت خواهد گرفت ولی هنوز رالی اخر به اتمام نرسیده تا بتوان تصمیم نهایی را گرفت و باید نظاره گر باشیم تا دیتای بیشتری صادر شود...

پس به یک تایم فریم پایینتر میرویم تا نگاه دقیقتری به چارت داشته باشیم.

BNBBTC . D :

قیمت زمانی که کف ۱۸۶ را تست کرده طی چند رالی توانسته به سقف ۳۳۷ حمله کند ولی تنها یکی از اصلاح ها ترمز گیری بوده(دیمند زرد) و همچنین هنوز موفق به تست این سقف نشده...

با توجه به اینکه در میانه روند صعودی(شاید نزدیک انتها) قرار دارد این نکته حائز اهمیت است:

در این شرایط میتوان در تایم ۴ساعته وارد معامله خرید شد که نیاز به تایید rsi دارد، در صورتی که وارد معامله شویم باید ریسک به ریوارد را بررسی کنیم و کم حجم وارد شویم.

 

در حال حاضر دو سناریو برای این ارز وجود دارد:

  1. خط بنفش: در صورتی که قیمت نتواند طبق عکس کف لوکال خود را تست کند طی دو رالی به سمت ناحیه عرضه بالاتر(۴۰۰- ۴۶۰) خواهد رفت.
  2. خط زرد: درصورتی که قیمت کف لوکال را تست کند میتواند بعد از پولبک به خط روند ترمز گیری به سمت ۳۰۵ و۲۸۳ حرکت کند.

پس برای ایجاد ستاپ باید به تایم فریم ۴ساعته برویم.

BNBUSDT . 4H :

قیمت بعد از ایجاد دیمند زرد حرکت رالی خود را شروع کرده و زمانی که به ناحیه عرضه ۳۳۷ رسیده فروشندگان واکنش خوبی به حرکت قیمت نداشته‌اند و فقط جلوی پیشروی قیمت را گرفته(قیمت خمیده شده) ولی قیمت دوبار ترمزگیری داشته که نشان از ضعف خریداران در این محدوده است و همانطور که در بالاتر گفته شد در صورتی که قیمت کف ترمز دوم را تست نکند سناریوی بنفش محتملتر خواهد بود. در ادامه به بررسی BNB به پیر BTC میپردازیم.

BNBBTC . W :

قیمت بعد از شروع بولران ابتدای سال گذشته توانسته طی دو رالی و بدون ترمزگیری سقف تاریخی جدید۰.۰۱۲۳۳ ایجاد کند که بعد از ان وارد رنج طولانی مدتی شده و همانطور که در تصویر مشخص است بعد از ایجاد این سقف یک انگالف شدید صورت گرفته که حدود ۵۰٪ ریزش را ثبت کرده ولی در ادامه با اینکه به ناحیه عرضه ایجاد شده پولبک زده هیچوقت کف انگالف تست نشده و ضمن نوسانات رنج یک نفوذ حداکثری به ناحیه عرضه داشته و همه سفارشات را جمع کرده که در ادامه طی دو رالی یک سقف تاریخی دیگر در ناحیه ۰.۰۱۴ ایجاد کرده...

 

دو رالی پایانی قیمت بدون ترمز سقف تاریخی جدید را ایجاد کرده که هر دو را یک رالی در نظر میگیریم، ولی نکته‌ای که اهمیت دارد این است که در دراپی که بین این دو رالی ایجاد شده یک شکار نقدینگی نسبتا بزرگ(با کندل داجی قرمز کف ۰.۰۰۸۹ را تست کرده) ایجاد شده و باتوجه به پولبکی که زده دیدگاه خرید ایجاد کرده و سقف تاریخی را بوجود اورده...

 

برای انالیز بهتر به تایم روزانه میرویم.

BNBBTC . D :

قیمت در رالی اخر یک رنج را تجربه کرده که طبق اصول ترمزی گرفته نشده، زیرا همواره ریز رالی ها قویتر شده اند که یک ۳درایو ادامه دهنده است که پایان یافته و سقف تاریخی ایجاد کرده، پس باید منتظر دیتای جدید باشیم تا بتوانیم در این تایم وارد معامله شویم اما میتوان به یک تایم پایینتر رفت تا با دقت بیشتری بررسی شود.

 

در حال حاضر باید منتظر باشیم تا قیمت به محدوده‌ای که ۳درایو است برگردد تا بتوان خرید انجام داد.

BNBBTC . 4H :

قیمت بعد از ایجاد سقف تاریخی طبق خط بنفش همواره سقف و کف های پایینتر ایجاد کرده و یک ۳درایو ادامه بوجود اورده زیرا دو دراپ اخر همواره قویتر شده است که میتواند قیمت را تا ۰.۰۱۲۱ هم پایین بیاورد(۳درایوی که در تایم روزانه ذکر شد) و از این ناحیه برای یک سقف تاریخی دیگر حرکت کند.

در نگاه بیگ پیکچر (هفتگی) قیمت تنها یک ترمز داشته که نشان از ادامه صعود است و در صورتی که ترمز دوم هم گرفته شود نزول شدیدی را از سقف جدید شاهد خواهیم بود.

 

این مقاله توسط دانشجویان دانشکده ی بازار گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نگارش یافته است و گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نسبت به کلیه ريسك ها، تصمیمات، برداشت ها و اقدامات شما عزیزان، سلب مسئولیت می نماید و مسئولیت یا پاسخی برای معاملات دوستان نخواهد داشت.


در گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی دوره های مختلفی وجود دارد که می توان به کتاب بازاریابی در رکود، آموزش مدیریت سرمایه، دوره جامع ارزهای دیجیتال، دوره رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، دوره معامله گری در بازارهای مالی، آموزش صرافی کوکوین  و تحلیل بازارهای مالی و پیش بینی اقتصاد 1401  اشاره کرد.
مقالات گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی در دسته بندی های تحلیل ارز دیجیتال، تحلیل اتریوم، تحلیل آلت کوین ها، تحلیل بیت کوین، تحلیل ریپل، تحلیل دوج کوین است.

نظرات