گاهنامه ی ترید بازارهای مالی (شماره ششم)

زمان میانگین برای مطالعه 6 دقیقه

بروزرسانی: 02 آذر، 1401
نظرات 2

در این شماره ابتدا یک ویدیو کوتاه از وضعیت بیت کوین داریم، سپس آپدیتی از وضعیت EURUSD را مشاهده کرده، و پس از بررسی بیت و اتریوم، در نهایت آپدیت دیگری از رمز ارز Mirror Protocol خدمت شما عزیزان ارائه داده ایم.

این مقاله توسط گروه Bitspin دانشجویان دانشکده ی بازار تهیه شده است.

در این مقاله تحلیل ها توسط خانمها نرجس نظری و صغری قائدرحمتی و آقایان رضا مهاجری،احسان وحدت پناه،شهرام حبیبی،فرهاد فرهادی،آرش جهانگیری،مجید صفری و محمد بیرانوند از اعضای گروه Bitspin انجام شده است.

دانلود فایل تصویری

با ششمین شماره از TradeLetter گروه Bitspin در خدمت شما عزیزان هستیم . در این شماره ابتدا یک ویدیو کوتاه از وضعیت بیت کوین داریم، سپس آپدیتی از وضعیت EURUSD را مشاهده کرده، و پس از بررسی بیت و اتریوم، در نهایت آپدیت دیگری از رمز ارز Mirror Protocol خدمت شما عزیزان ارائه داده ایم. توجه داشته باشید که این تحلیل ها صرفا بیانگر دیدگاه گروه Bitspin بوده و هیچگونه پیشنهاد خرید و فروشی نمیباشد.

 

تحلیل یورو به دلار (EUR/USD)

تایم فریم روزانه

همینطور که مشاهده میکنید جفت ارز EURUSD طبق تحلیل قبلی روند کاهشی پیش گرفت و مجددا خود را به زیر ناحیه نرخ برابری رساند و از محدوده 0.98 یک لگ صعودی دیگر را آغاز کرد.

 خریداران توانسته اند نفوذی را به اولین ساپلای مهم ما ( رنگ بنفش ) داشته باشند . دقت داشته باشید که هنوز high محدوده ی بنفش رنگ زده نشده است .

انتظاری که ما اینجا از این جفت ارز داریم این است که خریداران میتوانند در اصلاح حرکت صعودی اخیر ، یک higher low ثبت کنند و پس از آن بتوانند از ساپلای محدوده ی بنفش رنگ عبور کنند .

تشکیل یک higher low در این محدوده میتواند به تغییر دیدگاه ها نسبت به این جفت ارز منجر شود و راه برای روند صعودی باز شود .

در نظر داشته باشید با توجه به مونتوم نزولی از دید بیگ پیکچر ، رنج شدن قیمت با گذر زمان در این مناطق نیز میتواند چرخش دیدگاه برای ما ایجاد کند .

 

تحلیل بیتکوین (BTC/USDT)

تایم فریم ۴ ساعته

پس از رسیدن قیمت به محدوده ی طوسی رنگ ( طبق بررسی های قبلی که با هم انجام دادیم ) انتظار برگشت قیمت را از این نواحی داشتیم .

در حال حاضر همانطور که مشاهده میکنید ، بیتکوین توانسته با نفوذ به محدوده ی تقاضای ۱۸۶۰۰ دلار و جمع کردن نقدینگی ، پر قدرت رو به بالا حرکت کند .

در حال حاضر و در لایو مارکت قیمت در حال واکنش به محدوده ی خط روند بسیار مهم تایم روزانه میباشد .

انتظاری که ما از قیمت در این محدوده داریم این است که :

با توجه به اینکه قیمت پر قدرت رو به بالا حرکت کرده و با توجه به مومنتوم بالایی که خریداران ایجاد کرده اند دو سناریو داریم :

سناریو اول خریداران میتوانند به ترتیب قیمت را تا محدوده های ۲۳۲۰۰ و ۲۴۵۰۰ دلار رو به بالا هدایت کنند و بعد از آن شاهد اصلاح قیمتی باشیم .

سناریو دوم اینکه قیمت میتواند از همین محدوده اصلاح کند و پولبکی به ناحیه سوآپ زون آبی رنگ بزند و بعد رو به بالا حرکت کند .

تمام این سناریو ها بستگی به مومنتوم حرکت دارد . مثلا اگر مومنتوم نزول زیاد بود میتوانیم انتظار این را داشته باشیم که قیمت حتی تا ناحیه ی ۲۰۵۰۰ هم اصلاحی را ترتیب دهد .

نکته حائز اهمیت این است که در صعود اخیر بیتکوین شاهد کاهش پیر بیتی آلت ها از جمله اتریوم بودیم ، پس میتوانیم انتظار داشته باشیم در اصلاح قیمتی بیتکوین ، پیر های بیتی مربوط به آلت ها میتوانند اندکی صعود را تجربه کنند .

 

تحلیل اتریوم به دلار (ETH/USDT)

تایم فریم 4 ساعته

همانطور که مشاهده میکنید خریداران بسیار زیادی در حال معامله ی اتریوم میباشند . در برسی های قبلی انتظار حمایت قیمت از محدوده ی سواپ زون را داشتیم ، که میبینیم خریداران پرقدرت قیمت را رو به بالا حرکت داده اند .

انتظاری که در این قست برای اتریوم داریم :

قیمت تا محدوده ی ۱۸۵۰ دلار رو به بالا حرکت کرده و پس از اصلاحی کوچک ، به ادامه ی مسیر خود تا تارگت ۲۲۰۰ دلار رو به بالا حرکت کند .

در حرکت صعودی اول ، قیمت به اندازه ی ۱۳۰ درصد توانست رشد کند و پس از آن اصلاحی به اندازه ی ۵۰ درصد موج صعودی را شاهد بودیم . حال اگر قیمت تا محدوده ی ۲۲۰۰ دلار رو به بالا حرکت کند ، این صعود به اندازه ی حدود ۵۰ درصد پس از اصلاح اخیر اتریوم میباشد که با در نظر گرفتم خریداران پرقدرتی که در مارکت حضور دارند چیزی دور از انتظار نیست .

 

تحلیل اتریوم به بیت (ETH/BTC)

تایم فریم روزانه

در برسی قبلی این جفت ارز ، انتظار داشتیم قیمت از محدوده ی سبز رنگ رو به بالا حرکت کند و مشاهده میکنیم که چطور خریداران توانسته اند قیمت را پر قدرت رو به بالا حرکت دهند .

در حال حاضر و در لایو مارکت انتظاری که از این جفت ارز داریم این است که با اصلاح بیتکوین ، این جفت ارز مجدد میتواند شکل صعودی به خود بگیرد ، از ناحیه ی سبز رنگ رسم شده حمایت شود و به تارگت 0.088 بیتکوین برسد .

پس از رسیدن قیمت به این محدوده ، با برسی رفتار قیمت ، مجدد تحلیل را آپدیت خواهیم کرد .

 

تحلیل Mirror Protocol  (MIR/USDT)

تایم فریم روزانه

با برسی ارز MIR در تایم فریم ماهانه مشاهده میکنیم که خریداران توانسته اند های 3 کندل ما قبل خود را بزنند و نفوذ خوبی به ساپلایی که در تایم فریم روزانه داشته ایم ، ایجاد کنند .

 تی پی که در ترید لتر قبلی در نظر گرفته شده بود زده شده ، و با نفوذ قیمت به ساپلای محدوده ی 0.45 دلار، قیمت دچار عدم تعادل اصلاحی رو به پایین شده است .

با توجه به قدرت خریداران و عدم تعادلی که آنها ایجاد کردند ، قیمت میتواند پس از اصلاح تا محدوده ی ساپلای آبی رنگ مجدد توسط خریداران حمایت شود و رو به بالا حرکت کند .

 ساپلای بعدی که برای این ارز میتوان در نظر گرفت محدوده قیمتی 0.61 تا 0.67 دلار میباشد.

 

این مقاله توسط دانشجویان دانشکده ی بازار گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نگارش یافته است و گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نسبت به کلیه ريسك ها، تصمیمات، برداشت ها و اقدامات شما عزیزان، سلب مسئولیت می نماید و مسئولیت یا پاسخی برای معاملات دوستان نخواهد داشت.
در 
گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی دوره های مختلفی وجود دارد که می توان به کتاب بازاریابی در رکود، آموزش مدیریت سرمایه، دوره جامع ارزهای دیجیتال، دوره رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، دوره معامله گری در بازارهای مالی، آموزش صرافی کوکوین  و تحلیل بازارهای مالی و پیش بینی اقتصاد 1401  اشاره کرد.
مقالات 
گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی در دسته بندی های تحلیل ارز دیجیتال، تحلیل اتریوم، تحلیل آلت کوین ها، تحلیل بیت کوین، تحلیل ریپل، تحلیل دوج کوین است.

نظرات

اسماعیل
5 ماه پیش
عالی بود دوستان. دست کل گروه درد نکنه
پاسخ دهی
میلاد سعیدی
5 ماه پیش
ممنون از توضیحاتت . فقط با توجه به ریزش الان تا محدوده 19800  چه موقع این تحلیلت fail  میشه ؟؟؟
پاسخ دهی