بررسی و تحلیل تکنیکال ارز XLM/BTC ( بررسی جفت ارز استلار-بیت کوین)

زمان میانگین برای مطالعه 4 دقیقه

بروزرسانی: 04 خرداد، 1401
نظرات 17

در این مقاله به بررسی جفت ارز XLM/BTC پرداخته شده است. ارز استلار در رتبه ی 31 بازار قرار دارد و سهم 0.24 درصدی بازار رمزارزها را در اختیار دارد. در این مقاله به تحلیل تکنیکال این جفت ارز و بررسی نقاط خوب ورود و خروج پرداخته ایم.

 این مقاله ی تحلیلی توسط کاربر دانشکده ی بازار با نام مستعار MoAmin ،  از دانشجویان دانشکده بازار نوشته شده است.

استلار با نماد اختصاری XLM یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۴.۷۸ میلیارد دلار، در رتبه ۳۱ بازار قرار داشته و سهم ۰.۲۴ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از استلار در این لحظه با قیمت ۰.۱۹۳۲۹۷ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۷,۷۹۲ تومان معادل ۵,۳۷۲ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۲۶۹.۳۹ میلیون دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر ۱.۹۸% افزایش یافته است. بالاترین قیمت استلار در تاریخ  4 ژوئن 2018  معادل 0.9381 دلار بوده که همینک %78.31 پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش استلار ۲۴.۷۴ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۵۰ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن استلار معامله می‌شود، صرافی باینانس-کی-آر با سهم %۲۵.۳۹ از حجم معاملات روزانه است.

 

 

همانطور که در چارت نشان داده شده است ناحیه سبز رنگ تشکیل یک ناحیه تقاضای قوی هفتگی را داده که شامل دو ناحیه بیس منشا حرکت و بیس پولبک به منشا حرکت میباشد.و انتظار میرود که هر زمان قیمت به این ناحیه وارد شود واکنشی از سمت خریداران داشته باشیم.

 

 

در شکل دوم مشاهده میفرمایید بعد از اینکه فروشندگان قیمت رو به ناحیه تقاضای مشخص شده رساندند خریداران وارد عمل شدند و بعد از تکمیل پولبک به ناحیه شاهد یک مومنتوم خیلی قوی از طرف خریداران هستیم که رالی اول رو تشکیل دادند.سپس شاهد هستیم که یک ناحیه تقاضای هفتگی یک رالی هفتگی قوی با شیب تقریبا 85 درجه ایجاد کرده و این نشان میدهد که با یک بیس ایده آل و قوی سروکار داریم و در اینده باید توجه بیشتری به این ناحیه داشته باشیم.

در شکل سوم مشاهده می کنید بعد از رالی اول فروشندگان وارد عمل شدند و قیمت را تا ناحیه اینتر چنچ زون(منطقه مبادله) پایین آوردند ولی خریداران سریعا وارد عمل شدند و قیمت را تا ناحیه (های اول) بالا بردن و سپس فروشندگان وارد شدن و (لوی اول) تشکیل دادند و بعد از آن شاهد یک کشمکش بین خریداران و فروشندگان هستیم ولی باید در این ناحیه  توجه کنیم که درست است فروشندگان موفق به ثبت لوی جدید نمیشوند ولی خریداران هم رفته رفته میل به خریدشان دارد کم میشود و اشتیاقی برای بالا بردن قیمت در این نواحی (با توجه به رالی قوی که قبل داشتیم ) ندارند. مشاهده میکنید که بعد از ثبت یک های جدید (های پنجم) چطور فروشندگان وارد شدند و دراپ اول را شکل دادند و بعد از یک ترمز گیری دراپ دوم و بعد دراپ سوم را شاهد هستیم.

 

در شکل چهارم مشاهده می کنید که بعد از دارپ سوم یک ناحیه رنج چندین هفتگی رخ داده و بعد از آن قیمت نفوذ اول را به بیس هفتگی داشته و شاهد رشد 170 درصدی استلار به بیت و در نفوذ دوم هم شاهد رشد تقریبا 300 درصدی آن بودیم.

این نشان دهنده قدرت فوق العاده  این ناحیه است که در گذشته به محض ورود قیمت به ان واکنش شدیدی را شاهد بودیم.

در شکل پنجم مشاهده میکنید که دراپ اخر طبق پترن رسم شده سبز رنگ صورت گرفته و مومنتوم نزول تقریبا از بین رفته و چندین بار خریداران حضور خودشون رو اعلام کردند و ترمزهایی را صورت دادند. قیمت هم به ناحیه تقاضای هفتگی قوی نزدیک است ولی نفوذ چشمگیری به ناحیه صورت نداده است . از طرف دیگر همانطور که در پترن مشاهده میکنید رفته رفته دیدگاه های فروش هم دارند از بین میروند و دراپ ها دارند ضعیف و ضعیفتر میشوند.با نفوذ بیشتر در ناحیه بیس هفتگی و جمع آوری نقدینگی خوب توسط خریداران و یا رنج زدن چند هفتگی انتظار یک رشد خیلی خوب از استلار میرود.  هدف های پیش روی خریداران در شکل مشخص شده اند .

اینها میتوانند دلایلی باشد تا این ارز رو بیشتر در هفته های آینده زیر نظر داشته باشیم .

با تشکر - MoAmin

این مقاله توسط دانشجویان دانشکده ی بازار گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نگارش یافته است و گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نسبت به کلیه ريسك ها، تصمیمات، برداشت ها و اقدامات شما عزیزان، سلب مسئولیت می نماید و مسئولیت یا پاسخی برای معاملات دوستان نخواهد داشت.
در گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی دوره های مختلفی وجود دارد که می توان به کتاب بازاریابی در رکود، آموزش مدیریت سرمایه، دوره جامع ارزهای دیجیتال، دوره رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، دوره معامله گری در بازارهای مالی، آموزش صرافی کوکوین  و تحلیل بازارهای مالی و پیش بینی اقتصاد 1401  اشاره کرد.
مقالات گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی در دسته بندی های تحلیل ارز دیجیتال، تحلیل اتریوم، تحلیل آلت کوین ها، تحلیل بیت کوین، تحلیل ریپل، تحلیل دوج کوین است.

 

 

 

نظرات

ahmad
4 ماه پیش
استاد رجبی به نکته ای اشاره کردند که برای من همیشه جای سوال داشته، وقتی بیسی که مشخص می کنیم از لحاظ زمانی فاصله زیادی از ما داره چقدر میشه بهش اتکا کرد؟
پاسخ دهی
محمدرضا کاشکی
4 ماه پیش
محمدامین جان بسیار بسیار عالی عزیزم.
پاسخ دهی
MoAmin
4 ماه پیش
سوال 2:  اگر 270 کف احتمالی و 1600 سات سقف(تارگت اول هفتگی) و 500سات نقطه ورود باشد  r/r= 4.5
پاسخ دهی
مهدی رجبی
4 ماه پیش
دم تو گرم متشكرم
پاسخ دهی
MoAmin
4 ماه پیش
قیمت هم اگر در چارت مشاهده کنید یکی یکی ساپلای های بالاتر رو هدف قرار داده و دو تا از ساپلای ها هم موفق به نفوذ شده و بدنبال فتح بقیه ساپلای ها هست
پاسخ دهی
MoAmin
4 ماه پیش
ممنون جناب رجبی عزیز..در تایم 4 ساعته358 تا 424 سات یک دیمندزون قوی هست که قیمت در 9 مارس به اون برخورد کرده و رشد 25 درصدی داشته
پاسخ دهی