تحلیل تکنیکال Gala/btc در تایم فریم سه ماهه

زمان میانگین برای مطالعه 4 دقیقه

بروزرسانی: 04 خرداد، 1401
نظرات 15

اریک شیرمیر (Eric Schiermeyer) بنیانگذار و مؤسس پروژه گالا گیمز و ارز دیجیتال گالا است که این پروژه را در جولای سال ۲۰۱۹ ابداع کرد. گالا گیمز پلتفرمی است که به ساخت بازی‌های مبتنی بر بلاک چین می‌پردازد.در این مقاله به بررسی چارت GALA/BTC پرداخته شده است

این مقاله توسط آقای عباس پورشیاس از دانشجویان دانشکده ی بازار نوشته شده است. در این تحلیل جفت ارز Gala/btc  در چشم انداز 3ماهه مورد مطالعه قرار گرفته است.

سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان ، در این مقاله به بررسی چارت Gala/btc  پرداختیم .

گالا با نماد اختصاری GALA یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱.۶۸ میلیارد دلار، در رتبه ۶۶ بازار قرار داشته و سهم ۰.۰۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از گالا در این لحظه با قیمت ۰.۲۴۰۳۵۱ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۷,۵۲۸ تومان معادل ۶,۶۱۶ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۵۳۷.۷۱ میلیون دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر -۶.۴۵% کاهش یافته است. بالاترین قیمت گالا در تاریخ ۰۵ آذر ۱۴۰۰(26 November 2021) معادل ۰.۸۳ دلار بوده که همینک %۷۱.۲۷ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش گالا ۶.۹۸ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۳۵.۲۴ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن گالا معامله می‌شود، صرافی Binance با سهم %۴۳.۷۷ از حجم معاملات روزانه است.

اریک شیرمیر (Eric Schiermeyer) بنیانگذار و مؤسس پروژه گالا گیمز و ارز دیجیتال گالا است که این پروژه را در جولای سال ۲۰۱۹ ابداع کرد. گالا گیمز پلتفرمی است که به ساخت بازی‌های مبتنی بر بلاک چین می‌پردازد.

ازمنظرتکنیکالی بعد از رشد خوبی که تا نوامبر 2021 ادامه داشت ، وارد فاز نزول شد و تا ژانویه 2022 ادامه داشت . در نگاه دقیق تر مشاهده میکنیم که هرچند قدرت پرتاب موج های نزول بیشتر شده ولی زاویه این موج ها رو به کاهش بوده که در تضاویر زیر نمایش داده شده است.

در 23 ژانویه مشاهده میکنیم خریدارانی وارد شدند و ترمز این عدم تعادل نزولی را کشیدند ، که قیمت را 13 روز در حالت رنج و تصمیم گیری نگه داشتند . دلیل حضور خریداران در مقیاس بزرگ تر (big picture) دیمند زون قوی در گذشته چارت است که در تصویر زیر با دایره مشخص شده است.

بعد 13روز بلاتکلیفی خریداران عدم تعادل قوی شکل میدهند که تا 4 روز ادامه داشته و این بیس ما تبدیل به یک دیمند زون می شود . بعد از این رالی و رسیدن به محدوده ساپلای دوباره فروشندگان وارد می شوند و عدم تعادلی را شکل میدهند که قدرت پرتاب کمتری نسبت به دراپ قبلی داشته است. دوباره خریداران وارد شده و در تلاش برای زدن high جدید ناکام میمانند و فروشندگان عدم تعادل ایجاد میکنند که قدرت پرتاب قوی تر ولی با مومنتوم ضعیف تر نسبت به دراپ قبلی شکل میدهند ، که بعد از آن میبینیم قیمت با یک زاویه خیلی ضعیف در حال حرکت رو به پایین می باشد .

درحال حاضر قیمت به محدوده بیس روزانه وارد شده و نزدیک به 33 روز است که در حال رنج زدن می باشد انتظار داریم قیمت از همین محدوده(0.00000561) و حتی در محدوده قیمتی بهینه شده 0.00000511 ساتوشی یک رالی را شروع کند .

قیمت بعد از شروع رالی چند ساپلای سر راه خود دارد که باتوجه به پتانسیل دیمند زون ما ، محدوده ساپلای مهم حدوده 0.0000805 ساتوشی میباشد .

ساپلای مهمتر بالا سر این ساپلای قرار دارد که در محدوده قیمتی 0.00001042 ساتوشی می باشد که در مقیاس بزرگ تر هم حمایت فروشندگان ساپلای زون های بالا سر خود را هم دارد . (در تصویر با دایره مشخص شده است)

 کلام آخر:

این ارز مستعد رشد می باشد و افراد ریسک پذیر در همین محدوده ها و افراد کم ریسک در صورت شکست محدوده رنج می توانند وارد شوند.

 

این مقاله توسط دانشجویان دانشکده ی بازار گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نگارش یافته است و گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نسبت به کلیه ريسك ها، تصمیمات، برداشت ها و اقدامات شما عزیزان، سلب مسئولیت می نماید و مسئولیت یا پاسخی برای معاملات دوستان نخواهد داشت.
در 
گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی دوره های مختلفی وجود دارد که می توان به کتاب بازاریابی در رکود، آموزش مدیریت سرمایه، دوره جامع ارزهای دیجیتال، دوره رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، دوره معامله گری در بازارهای مالی، آموزش صرافی کوکوین  و تحلیل بازارهای مالی اشاره کرد.
مقالات 
گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی در دسته بندی های تحلیل ارز دیجیتال، تحلیل اتریوم، تحلیل آلت کوین ها، تحلیل بیت کوین، تحلیل ریپل، تحلیل دوج کوین است.

نظرات

عباس پوشیاس
1 سال پیش
سلام محمد جان ،ارادت عذرخواهی میکنم بابت تاخیر پاسخگویی فکر میکنم، درسته مومنتوم کم شده ولی انرژی فروش تخلیه نشده هنوز بابت همین داره رنج میزنه تا اون تبدیل چرخه انرژی صورت بگیره؟ اگر اشتباه متوجه شدم لطفا بفرمایید که تصحیح کنم.
پاسخ دهی
محمدرضا کاشکی
1 سال پیش
عباس جان سلام. ی نکته میخواستم خدمتت بگم و اونم اینکه همیشه چرایی حرکات رو بررسی کن. مثلا چرا قیمت اینجا مومنتوم نزولش از بین رفته و کاملا آماده ی صعوده ولی اینهمه داره رنج میزنه. به نظرت دلیلش چی میتونه باشه؟
پاسخ دهی
عباس پوشیاس
1 سال پیش
ارادت مهدی جان . 
بنده ممنونم از شما و محمد جان بابت آموزش فوق العاده در دانشکده و این فضای عالی که تشکیل دادید .
پاسخ دهی
مهدی رجبی
1 سال پیش
بزرگواری عباس جان،
دم شما گرم بابت تلاش و این روحیه ای که دارید. دست مریزاد.
پاسخ دهی
عباس پوشیاس
1 سال پیش
سلام نادرجان وقتت بخیر.اگر درست متوجه شده باشم چارت دلاری رو فرمودی، بله درست میگی اما اگر نگاه کنی قیمت high قبلی (1 مارچ) رو زده واصلاح کرده که هنوز low قبلی نزده.درتایم پایین تر هم ترمزگیریهایی توسط خریداران نرسیده به بیس شکل گرفته.
پاسخ دهی
عباس پوشیاس
1 سال پیش
حتی استاپ رو میشد کوچک تر در نظر گرفت اما فکر میکنم چون بیس منشا حرکت هستش احتمال استاپ هانت وجود داره. 
والبته همانطور که شما همیشه میفرمایید نیم نگاهی به پیر دلاری هم داشه باشیم ، به پیر دلار حدوده 15درصد جا داره نزول کنه تا به دیمند برسه
پاسخ دهی
مهدی رجبی
1 سال پیش
بسیار عالی عباس جان،
ممنونم از توضیحات کامل.
پاسخ دهی