تحلیل جامع بیت کوین و بازار کریپتو از دیدگاه پرایس اکشن و موج شماری (10 شهریور – 1 سپتامبر)

زمان میانگین برای مطالعه 2 دقیقه

بروزرسانی: 02 آذر، 1401
نظرات 29

در جلسه تحلیلی 29 آگوست از دیدگاه اقتصاد کلان،عوامل بنیادی و همچنین عوامل درونی، به بررسی وضعیت بازارها و بیت کوین پرداختیم. در این جلسه ی جامع همراه با محمد کاشکی و رضا جمشیدی به تحلیل مولفه ها پرداخته ایم.

دانلود فایل تصویری لایو 1 سپتامبر- 10 شهریورماه 1401 (کیفیت عالی)

دانلود فایل تصویری لایو  1 سپتامبر- 10 شهریورماه 1401 (کیفیت متوسط)

دانلود فایل تصویری لایو  1 سپتامبر- 10 شهریورماه 1401 (کیفیت پایین)

 

در جلسه تحلیلی 29 آگوست از دیدگاه اقتصاد کلان،عوامل بنیادی و همچنین عوامل درونی، به بررسی وضعیت بازارها و بیت کوین پرداختیم. حال در دومین جلسه شهریورماه که مصادف با روز اول ماه سپتامبر است و در ادامه جلسه قبلی از منظر تکنیکال به بررسی وضعیت بیت کوین و سایر شاخص های بازار کریپتو مانند اتریوم و دامیننس ها و .. پرداخته ایم.

در این جلسه ی جامع همراه با محمد کاشکی و رضا جمشیدی به تحلیل مولفه ها پرداخته ایم تا اینگونه نگاهی چند جانبه به وضعیت بازار داشته باشیم. در نیمه ابتدایی جلسه محمد عزیز با استفاده از مکتب پرایس اکشن تخصصی و جریان سفارشات بازار را تحلیل کرده و در نیمه دوم لایو هم رضا عزیز با استفاده از رهیافت نئو ویو به موج شماری شاخص های بازار کریپتو پرداخته است. در کنار هر 2 عزیز مهدی رجبی هم حضور داشته ولی با توجه به وضعیت اینترنت ایران، برای حفظ کیفیت در اکثر دقایق تصویر ایشان بسته بوده و فقط صدایشان قرار داده شده است.

 

از آنجا که در 90% محتوای این جلسه با چارت قیمتی سروکار داریم، محتوای متنی و صوتی برای توضیح بیشتر کارساز نبوده و ویدئو کامل برای شما عزیزان قرار داده شده است. این 2 جلسه در کنار هم(یعنی جلسه 29 آگوست و 1 سپتامبر)که مجموعا شامل بیش از 2 ساعت تحلیل تخصصی است، همه جوانب بازارها من جمله وضعیت اقتصاد کلان و شاخص های اصلی و همچنین نگاه های تکنیکال و سناریوهای پیش رو در بر دارد. از طرفی شرط نقض هر دیدگاه نیز بیان شده است. پس این 2 جلسه تقریبا تمامی نیازهای مخاطب محترم جهت به روز بودن در ماه سپتامبر را شامل می شود. امید که در کنار هم این روزها پر تنش را نیز به سلامت پشت سر بگذاریم.

نظرات

mohammad
5 ماه پیش
سلام مهدی جان وقتت بخیر باشه عزیز،با توجه به ریزش اخیر بعد از اعلام cpi ذهنیت بازار داره به سمتی میره که در جلسه اتی 100 نقطه افزایش نرخ بهره داشته باشیم اما اگر این اتفاق نیفتاد و همون 75 نقطه اعلام شد میشه انتظار صعود بازار رو داشت؟
پاسخ دهی
مهدی رجبی
5 ماه پیش
محمد جان سلام، ادله جالبى بود بهش از اين دريچه نگاه نكرده بودم. اما فكر ميكنم چون اين احتمال(افزايش ١٠٠ نقطه) پايين هست ، نميشه ٧٥ رو سيگنال خوبى ارزيابي كرد. البته فكر كنم جمعه سرش تو لايو بحث كنيم.
پاسخ دهی
احسان حقیقی
5 ماه پیش
اون تاریخ بسته شده چون قبلش هم چند بار سر به سر شده و دومی usdchf با وجود این که غرق در یک سود خیلیییی خوب بوده انقدر صبر شده تا برگرده نزدیک نقطه ورود خیلی این برام عجیب چرا؟
پاسخ دهی
مهدی رجبی
5 ماه پیش
اگر نه که باید بریم پیدا کنم ببینم کدومه، سراغش رو از ژورنال بگیرم.
پاسخ دهی
احسان حقیقی
5 ماه پیش
سلام مربی خداقوت تو لایو آخر پسا چارت  من داشتم دقیق تر میدیمش دو نکته از استیت چشم جلب کرد که چرا دو تا پوزیشن usdchf , eurjpy  اولی 3 و دومی 4 سال باز بوده یکی انقدر صبر شده تا سر به سر بسته بشه ولی به یه دلیل در
پاسخ دهی
مهدی رجبی
5 ماه پیش
سلام احسان جان، یه موضوعی که هست اینه که نمیشه 3 و 4 سال باز باشه ها، چون کلا 2 ساله بود، احتمالا 3 و 4 ماه منظورته که اون میشه هج سبد ارزی (یا در واقع هج پوزیشن های باز)
پاسخ دهی
احسان حقیقی
5 ماه پیش
دقیقا مربی الان جلوم خود منم تعجبم از همین 3 و 4سال دقیقااا یه پوزیشن 2021.2.15 و دیگری 2022.9.8 بسته شده هر دو هم در سال آخرای 2018 باز شدن تو این فکرم که شاید اینا برای تکنیک مدیریت سرمایه خاصی یا موضوع خاصی باز گذاشته شده
پاسخ دهی
مهدی رجبی
5 ماه پیش
اها احسان جان الان رفتم نگاه کردم فهمیدم کدوم ها رو میگی، اره اره ستون سواپ رو نگاه کن، و گراف رو ، گراف رو خاطرت باشه نگاه اول که انداختیم گفتم اون پایین آخرش حس می کنم برای سواپ هست، و الان رفتم دیدم بله برای سواپ بود مجموع سواپ اون پوزیشن های باز بیش از 10% بالانس شده بود، بله اینها برا هج سبد ارزی باز بودن،
پاسخ دهی
mohammad
5 ماه پیش
سوال بعدی اینکه در صورتی که ما افزایش ۷۵ نقطه ای داشته باشیم بنظرتون واکنش بازار چه خواهد بود ؟
پاسخ دهی
مهدی رجبی
5 ماه پیش
واکنش منفی در ساعات اولیه نشون میده و میتونه تا اواخر سپتامبر برای GDP و PCE ادامه داشته باشه.
پاسخ دهی
mohammad
5 ماه پیش
سلام استاد .
چندتا سوال داشتم از خدمتتون .
بنظرتون در صورتی که در جلسه پیش رو افزایش ۵۰ نقطه ای داشته باشیم سیگنال بولیش برای بازار خواهد بود ؟ یعنی شرط رد کردن های ۲۵۰۰۰ افزایش ۵۰ نقطه ای ؟
پاسخ دهی
مهدی رجبی
5 ماه پیش
سلام محمد جان، بله عزیزم موافقم
پاسخ دهی