تحلیل تکنیکال اتریوم (تایم فریم هفتگی)

زمان میانگین برای مطالعه 4 دقیقه

بروزرسانی: 31 اردیبهشت، 1401
نظرات 4

در این مقاله میخواهیم شرایط اتریوم به عنوان اولین آلت کوین کریپتو کارنسی را در تایم فریم هفتگی مورد بررسی قرار داده ایم. در این بررسی به تحلیل این رمز ارز بر حسب دلار، بیت کوین و دامیننس اتریوم پرداخته شده است.

این مقاله توسط گروه اقتصادی رسول پایداری تهیه و تنظیم شده است.

تحلیلگر این مقاله آقای آرش جهانگیری از دانشجویان دانشکده بازار می باشند.

مقدمه                                                                              

در این مقاله میخواهیم شرایط اتریوم به عنوان اولین آلت کوین کریپتو کارنسی را در تایم فریم هفتگی بررسی کنیم...

این مقاله به هیچ‌عنوان سیگنال معامله نیست و سعی شده طبق جریان سفارشات بررسی و تا حد امکان در ارائه ی آن ساده سازی شده است.

این ارز را در سه حالت مورد بررسی قرار میدهیم :

۱. ارزش اتریوم در مقابل دلار eth.usd

۲. ارزش اتریوم در مقابل بیت کوین eth.btc

۳. دامیننس اتریوم و مقایسه آن با نمودار eth

۱. eth.usd هفتگی

در روزهای گذشته قیمت یکبار به حمایت ۱۷۰۶ حمله کرده ولی موفق نبوده و باتوجه به اینکه مومنتوم نزول قوی است میتواند به سمت ۱۴۰۰ حرکت کند که در این صورت یک مثلث باز شونده بوجود می‌اید زیرا قیمت در سیکل فعلی فقط حرکات سه موجی داشته که این مثلث را تایید میکند. در این حالت رفتاری معمولا طی ۵ موج به سقف قبلی حمله میکند ولی سقف جدید خیلی بالاتر از ۴۸۰۰ نخواهد بود.(حرکت هارمونیک)

در حال حاضر #بیت‌کوین بعنوان رهبر بازار کف سال گذشته میلادی را شکسته ولی اتریوم هنوز این کف را نگه داشته(۱۷۰۶) و با توجه به اینکه اتریوم، بیت‌کوین لگ است میتوان انتظار نزولی در تایم فریم روزانه را داشت تا کف مثلث را تایید کند. در حال حاضر فروشندگان قویتر از خریداران هستند ولی به معنی ضعف در خرید نیست.

در حال حاضر بدلیل بحران لونا مقداری اعتماد به بازار رمز ارز مخصوصا آلت‌کوینها کاهش یافته که امری طبیعی است و با توجه به گیجی بازار های مالی به دلیل استفاده امریکا از ابزار انقباضی این بحران قیمت‌ها را جذاب کرده ولی ترسی که بواسطه لونا بوجود امده روی جذابیت قیمت سایه انداخته است.

اتریوم به بیت کوین-هفتگی 

(در زمان نگارش ۷میلیون ساتوشی)

۱ -در مدار صعود قرار دارد

۲ -بیشتر مسیر صعود را رفته است

۳- نزدیک یک ناحیه عرضه قوی قرار دارد (۹ میلیون ساتوشی)

۴ در گذشته قبل از رسیدن به این ناحیه قیمت برگشت خورده است (پیوت تسویه)

با توجه به چهار مورد بالا میتوان متصور بود که یک رالی هفتگی دیگر  هم خواهیم داشت و بعد از آن سوپر سایکل تمام خواهد شد و شاهد فاز نزولی بازار خواهیم بودمثلث باز شونده پر نمودار دلار این این نمودار  به کانال صعودی تبدیل شده که میتواند قیمت را تا ۱۰میلیون ساتوشی بالا ببرد.

 

نگاه بیت‌کوین ماکسیمالیستی:

اگر قیمت به حوالی ۱۳میلیون ساتوشی برسد ارزش بازاری بیت و اتر  مساوی میشود یعنی دامیننس بیت و اتر مساوی میشود(البته به صورت تقریبی)

زمانی که اتریوم در سال ۲۰۱۸ در این قیمت قرار داشت تعداد کل آلت‌کوین‌ها تقریبا برابر تعداد صرافی‌های لیست شده در سایت coinmarketcap.com بوده است و این موضوع نشان‌دهنده گران بودن اتریوم در برابر بیت‌کوین دارد.

ETH_Dدامیننس اتریوم - هفتگی

رفتار دامیننس شبیه به نمودارeth.btc  است و نشان دهنده این است که اتریوم ارزش سرمایه گذاری ندارد ولی برای معامله‌گری مناسب است،لاین نارنجی نمودار eth.btc است

سخن پایانی:

باتوجه به علاقه و دیدگاه بیت‌کوین ماکسیمالیستی و شرایط نامشخص اتریوم۲ دو رویکرد به اتریوم دارم.

۱. اگر این تحلیل درست باشد... یعنی سوپر سایکل تمام نشده و بعد از یک سال وارد فاز نزولی میشود

نکته: در انتهای یک سایکل نباید نگاه سرمایه‌گذاری داشته باشیم ولی برای سفته بازی و نوسان گیری مناسب است.

۲. اگر این تحلیل غلط باشد... یعنی سوپر سایکل در سال ۲۰۲۱ به پایان رسیده و وارد فاز نزول شده که باز هم برای سرمایه‌گذاری مناسب نیست ولی میتوان نیم نگاهی در آینده (بشرط ورود پلکانی و نگه داشتن حد ضرر و مشخص شدن شرایط اتریوم۲) به این ارز قدیمی کریپتو کارنسی داشته باشیم.

امیدوارم مطالب این مقاله برای خوانندگان مفید باشد.

 

این مقاله توسط دانشجویان دانشکده ی بازار گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نگارش یافته است و گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نسبت به کلیه ريسك ها، تصمیمات، برداشت ها و اقدامات شما عزیزان، سلب مسئولیت می نماید و مسئولیت یا پاسخی برای معاملات دوستان نخواهد داشت.
در 
گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی دوره های مختلفی وجود دارد که می توان به کتاب بازاریابی در رکود، آموزش مدیریت سرمایه، دوره جامع ارزهای دیجیتال، دوره رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، دوره معامله گری در بازارهای مالی، آموزش صرافی کوکوین  و تحلیل بازارهای مالی اشاره کرد.
مقالات 
گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی در دسته بندی های تحلیل ارز دیجیتال، تحلیل اتریوم، تحلیل آلت کوین ها، تحلیل بیت کوین، تحلیل ریپل، تحلیل دوج کوین است.

نظرات

محمدرضا کاشکی
2 سال پیش
ارش جان عزیزم سلام. ممنونم ازت بابت سفارش خوانی خیلی خوبی که کردی عالی بود. آرش جان ی سوال: نظرت در مورد چارت اتر به بیت در سقف چیه؟ به نظرت تا چه حد میشه احتمال داد که یک فیک اوت صورت داده باشه؟
پاسخ دهی
صفائی
2 سال پیش
تحلیل عالی کیفیت تصاویر پایین جناب رجبی لطفا روی تصویرها کار کنید تقریبا نصف تحلیل ها کیفیت تصاویر خوبی ندارند ما به چارت نیاز داریم قربان
پاسخ دهی
پشتیبان سایت
2 سال پیش
سلام و عرض ادب، جناب صفایی عزیز احتراما عکس ها مطابق فایل ارسال شده ی دوستان در سایت منتشر می شود. حتما موارد بیان شده را خدمت عزیزان اطلاع رسانی می کنیم تا افرادی که مقاله ارائه می دهند حتما تصاویر را با کیفیت بیشتری ارسال دارند تا ما نیز با کیفیت بالاتری آنها را در سایت منتشر نماییم. ممنونیم از همراهی و انتقاد سازنده ی شما.
پاسخ دهی
ایمان
2 سال پیش
ممنون از تحلیل خوبتون. میشه راجع به سوپر سایکل بیشتر توضیح بدین؟ مگه الان در بازار خرسی نیستیم؟
پاسخ دهی