چشم انداز و پیش بینی جلسه ی Fed  و اهمیت آن در بازار کریپتو

زمان میانگین برای مطالعه 6 دقیقه

بروزرسانی: 26 مهر، 1401
نظرات 11

 هر افزایش نرخ فردی تلاشی برای کند کردن اقتصاد، تأثیرگذاری بر رفتار هزینه‌ها و در نتیجه از بین بردن تقاضای مصرف‌کننده است که در نهایت باعث کاهش تورم می‌شود.رویدادهای FED، سخرانی پاول و سخنرانی لاگارد، محرک های بالقوه ی بازارند.

این مقاله توسط آقای رضا مهاجری از گروه Bitspin که متشکل از دانشجویان دانشکده ی بازار است، تهیه شده است.

چشم انداز کلان اقتصادی

این مقاله را با رویدادهای این هفته آغاز می کنیم. تصویر زیر نشان میدهد که کدامیک از رویداد های این هفته از اهمیت بیشتری برخوردار هستند ، البته ناگفته نماند که جلسه ی FOMC ، اصلی ترین این رویدادهاست.

Image

 محرک های بالقوه بازار 

  • همه رویدادهای مربوط به FOMC
  • سخنرانی پاول
  • سخنرانی لاگارد

 داده های مهم

  • وضعیت فروش مسکن موجود
  • وضعیت سیاست BOJ
  • ادعای ( مطالبات) بیکاری
  • شاخص PMI

اکنون که دوباره به جلسه FOMC نزدیک میشویم ، می دانیم که این جلسات ، سیاست فدرال رزرو برای سوق دادن اقتصاد به سمت توسعه یا انقباض را ، مشخص می کنددر حال حاضر این کار را با QT (برداشت نقدینگی از بازار) انجام می دهد.

هر افزایش نرخ فردی تلاشی برای کند کردن اقتصاد، تأثیرگذاری بر رفتار هزینه‌ها و در نتیجه از بین بردن تقاضای مصرف‌کننده است که در نهایت باعث کاهش تورم می‌شودبه طور معمول ، یک روش بسیار واضح و مؤثر ، در دنیای سرمایه داری با اقتصادهای رو به رشد مداوم میباشد .

 با این حال، اکنون شرایط متفاوتی حاکم است مشکل این است که در 2 سال گذشته ما تلاقی مشکلات زنجیره تامین، قرنطینه و ورشکستگی ناشی از کووید، تورم بالا، جنگ، افزایش نرخ بهره، افزایش دلار در برابر سایر ارزها را داشته‌ایم و این را با روند بلندمدت افزایش بدهی‌های بزرگ ترکیب کرده‌ایمپیری جمعیت، افزایش ندادن حقوق ها با تورم، و سپس چرخه QT FED را در نظر داشته باشید ، میتوانید به وضعیتی که اکنون داریم برسیددنیایی از تخریب تقاضا که قبلاً توسط وضعیت اقتصادی محقق شده است، با یک FED دیرپا که در ابتدا به جای بهتر شدن، وضعیت را بدتر می کند (هرج و مرج اقتصادی ) .مردم این را می بینند و احساس می کنندعلاوه بر اینکه بزرگترین انقباض اقتصادی تا کنون است، اعتماد مصرف کننده در پایین ترین سطح خود قرار دارددر حال حاضر ، با این شرایط حال حاضر ، میتوان گفت سیگنال خوبی برای اقتصاد محرک وجود ندارد. گام به گام تأثیر این سخت‌گیری در اقتصاد بیشتر نمایان می‌شودبه عنوان مثال، جمعه گذشته به FedEx نگاه کنید. 

 FedEx را می توان به عنوان یک شاخص اقتصادی و احساسات مصرف کننده در نظر گرفتاگر خوب پیش برود مردم بسته های بیشتری می خرند و ارسال بسته افزایش میاید ، اگر بد شد مردم کمتر می خرند و بسته های کمتری ارسال می شود.

 جمعه گذشته اعلام شد که فدرال اکسپرس 33- درصد از درآمد خود را از دست داده است، علاوه بر این، بسته شدن 90 مکان در سراسر جهان اعلام شداین منجر به کاهش 25 درصدی در 1 روز شد که بدترین روز در 40 سال گذشته است. ( چارت هفتگی میباشد )

بنابراین میتوانیم بگوییم ما اکنون وارد فاز "رکود تورمی" شده‌ایم. مرحله روند نزولی اقتصادی که در آن شرکت‌های بزرگ، به‌عنوان فدرال اکسپرس، تأثیر شرایطی را که قبلاً ذکر شد مشاهده می‌کنند و بنابراین باید اقدامات شدیدی برای حفظ ارزش خود انجام دهندفدرال اکسپرس یکی از اولین ها است، اما موارد بیشتری در ادامه خواهد آمد.

 اقتصاد عاقلانه = وحشتناک

 بازار عاقلانه = فرصت های بالقوه

 همانطور که می دانید، فدرال رزرو می تواند تا زمانی که یک شکستی رخ دهد ، سیاست خود را ادامه دهد و از آن به بعد باید یک انتخاب کرد: تورم یا رکود .

 FedEx یکی از سیگنال هایی است که نشان می دهد چیزی در حال شکستن ((break استیعنی شرکت ها، نه فقط خرده فروشان کوچک .

 به همین دلیل است که ما به داده ها نگاه می کنیم، نه فقط داده های CPI.  آنچه اهمیت دارد داده های اقتصادی پشت پرده است که وضعیت فعلی اقتصاد را منعکس می کندچه زمانی چیزی خراب می‌شود و چه زمانی سیاست‌های فعلی به نقطه‌ای می‌رسند که واقعاً چاره‌ای جز تغییر از انقباض به رشد وجود ندارداین چیزی است که ما به آن نگاه می کنیم.

 

FOMC

 اکنون ما نشست چهارشنبه  FOMC را پیش رو داریم ، جلسه ای که در آن گام های بعدی سیاست فعلی برای عموم روشن خواهد شدما انتظارات و سیگنال هایی داریم.

Image

 

انتظارات:

 با آخرین داده های اقتصادی، می بینیم که اقتصاد هنوز در مرحله ای نیست که فدرال رزرو نیاز به تغییر سیاست داشته باشدبه همین دلیل است که افزایش  75 نقطه ای و حتی 100 نقطه ای در پیش بینی ها آورده شده است این امر در ابتدای هفته بر بازارها فشار زیادی را وارد میکند .

( توجه داشته باشید که داده های FedEx به احتمال زیاد هنوز در ارزیابی این ماه گنجانده نشده است.)

 سیگنال ها: 

 آنچه ما به دنبال آن هستیم یک سیگنال استبه عنوان مثال، این می تواند این باشد که به جای 75/100 bps مورد انتظار، فدرال رزرو بدون توضیح بیشتر، 50 bps افزایش دهداین سیگنالی از یک اقتصاد شکسته و اولین گام به سوی تسهیل است.

 در این مرحله از روند نزولی اقتصادی، بازارهای دارایی ، نسبت به این نوع سیگنال ، بسیار حساس هستنداگر این حالت باقی بماند، ما بیشتر سقوط می کنیم، اما اگر چیزی شبیه به یک سیگنال ببینیم، می توان آن را صعودی دانست.

 در مورد نتیجه خود جلسه، موارد زیر است:

(نزولی) 100 bps

(خنثی/صعودی) 75 bps

(صعودی) 50 bps

 آغاز هفته شامل افرادی خواهد بود که در شرایط نامشخصی ، پوزیشن های خود را می بندند و در نتیجه فشار فروش زیادی ، بر بازار ، خواهند داشتاز جلسه چهارشنبه و به بعد جلسه ، ما یک روند جدید در بازار خواهیم داشت.

 

تحلیل بیتکوین در تایم فریم روزانه :

در تایم فریم روزانه ، بر روی بیس هفتگی ( آبی رنگ ) زیر  low قیمتی ۱۷۶۰۰ دلار ، نقدینگی بسیار زیادی برای تغییر جهت قیمت وجود دارد ، قیمت میتواند تا محدوده ی زده شدن low به سمت پایین حرکت کرده ، نقدینگی را جمع کرده و سپس رو به بالا حرکت کند . احتمال از دست رفتن  low کلی محدوده ی آبی رنگ (۱۶۰۰۰ دلار ) را کمرنگ تر میبینیم .

( نکات اقتصادی برگرفته و تنظیم شده از مقاله ی Quincy Diepeveen می باشد)

 

این مقاله توسط دانشجویان دانشکده ی بازار گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نگارش یافته است و گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نسبت به کلیه ريسك ها، تصمیمات، برداشت ها و اقدامات شما عزیزان، سلب مسئولیت می نماید و مسئولیت یا پاسخی برای معاملات دوستان نخواهد داشت.


در گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی دوره های مختلفی وجود دارد که می توان به کتاب بازاریابی در رکود، آموزش مدیریت سرمایه، دوره جامع ارزهای دیجیتال، دوره رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، دوره معامله گری در بازارهای مالی، آموزش صرافی کوکوین  و تحلیل بازارهای مالی و پیش بینی اقتصاد 1401  اشاره کرد.
مقالات گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی در دسته بندی های تحلیل ارز دیجیتال، تحلیل اتریوم، تحلیل آلت کوین ها، تحلیل بیت کوین، تحلیل ریپل، تحلیل دوج کوین است.

نظرات

امیررضا خدایی
4 ماه پیش
عالی بودین ممنون
پاسخ دهی
اسماعیل
5 ماه پیش
دستمریزاد و خسته نباشین
پاسخ دهی
رضا مهاجری
5 ماه پیش
اسماعیل جان عزیز ، انشالله که مفید بوده باشه
پاسخ دهی
کاوه
5 ماه پیش
اقا رضا ممنون از مقاله خوبتون
پاسخ دهی
رضا مهاجری
5 ماه پیش
کاوه جان ارادت دوست عزیز
پاسخ دهی
یعقوب محمد زاده
5 ماه پیش
سلام رضا جان عالی بود ممنون که این نکات مهم رو باهامون به اشتراک گذاشتی
پاسخ دهی
رضا مهاجری
5 ماه پیش
یعقوب جان 
خوشحالم که براتون مفید واقع شده
پاسخ دهی
مهدی رجبی
5 ماه پیش
دیشب پشتیبانی برام ارسال کرد و همون موقع خوندم، عالی رضا جانم، چه درک خوبی از بازار و چه قدر روان و ساده
پاسخ دهی
رضا مهاجری
5 ماه پیش
مربی جان ، مُهر تایید شما روی مقاله های ما شاگردات ، بهمون انرژی میده که هم در مسیر بمونیم و هم قویتر از قبل پیش بریم
خوشحالم که مقاله ، رضایت شما استاد عزیزم رو به همراه داشته ❤️
پاسخ دهی
مهدی رجبی
5 ماه پیش
عزیز دلی رضا جان، ماشالا بهتون واقعا، کاری به درستی و غلطی ندارم به شخصه دارم پیشرفت رو تو ادراک شماها می بینم و این عالیست، دست مریزاد
پاسخ دهی
رضا مهاجری
5 ماه پیش
استاد دستمریزاد به شما که اینگونه پر محتوا به ما آموزش دادید و مطالبی که هیچ جا به این شکل نمیتونستیم پیدا کنیم رو با جون و دل در اختیارمون گذاشتید ، همیشه ممنونتیم ❤️
پاسخ دهی