بررسی جفت ارز MATIC/USDT

زمان میانگین برای مطالعه 4 دقیقه

بروزرسانی: 15 آذر، 1401
نظرات 1

در تایم فریم هفتگی با رسیدن به دیمند زون تیپ دوم (ناحیه تصمیم‌گیری که تایم فریم آن با تایم فریم عدم تعادل برابری می‌کند) عدم تعادل پرقدرتی توسط خریداران به وجود آمده که ناحیه بهینه آن یک بیس تیپ یک است که عامل برگشت قیمت می‌باشد.

این مقاله توسط آقای سهند برادران از دانشجویان دانشکده ی بازار نوشته شده است.

مقاله تدوین شده، نگاهی به جفت ارز MATIC/USDT از منظر بررسی سفارش خوانی قیمت است.

در تایم فریم هفتگی با رسیدن به دیمند زون تیپ دوم (ناحیه تصمیم‌گیری که تایم فریم آن با تایم فریم عدم تعادل برابری می‌کند) عدم تعادل پرقدرتی توسط خریداران به وجود آمده که ناحیه بهینه آن یک بیس تیپ یک است (ناحیه تصمیم‌گیری که تایم فریم آن کوچکتر از تایم فریم عدم تعادل است) که عامل برگشت قیمت می‌باشد. قیمت در تاریخ 13 JUN 2022 در تایم فریم هفتگی یکبار با این ناحیه برخورد کرده که توسط خریداران پرقدرت و سفارشات آنها، مانع عدم تعادل ایجاد شده توسط فروشندگان شده است.

در دو عدم تعادل آخر ایجاد شده توسط فروشندگان به تاریخ 27 DEC 2021  و 28 MAR 2022  ترمزگیری توسط خریداران اتفاق افتاده، چون عدم تعادل دوم هم از لحاظ مومنتوم و هم از لحاظ قدرت پرتاب و هم از منظر شکل کندل‌ها دچار کاهش شده است لیکن از منظر زمان، عدم تعادل دوم مدت زمان بیشتری را سپری کرده است که شکل کندل‌ها خود گواهی بر این نکته است که به دلیل متعادل شدن میزان سفارشات در نزدیکی و نرسیده به دیمند زون (به دلیل تسویه فروشندگان) طبعا کندل‌های بلاتکلیفی ایجاد می‌شود که باعث سپری شدن زمان بیشتر می‌شود و زمان بیشتر موجب فرسایش دیدگاه فروشندگان است پس عامل زمان در عدم تعادل دوم به نفع خریداران عمل کرده است.

عدم تعادل دوم خریداران از تاریخ  13 JUN 2022تا 8 AUG 2022 و میزان برگشت قیمت، حکایت از قدرت بسیار زیاد خریداران در دیمند تعیین شده دارد. به دلیل مومنتوم و قدرت پرتاب بالای عدم تعادل دوم فروشندگان و برای فرسایش دیدگاه فروش، قابل پیش‌بینی بود که به عدم تعادل سومی هم از طرف آنها نیاز است. در تایم فریم هفتگی قیمت دائما در حال زن HIGH بالاتر و LOW بالاتر است که این وضعیت حرکت قیمت، نشان از چرخش وضعیت مارکت به نفع خریداران است.

 

در تایم فریم روزانه قیمت ابتدا از سد محدوده سواپ زون1.0545$  پرقدرت عبور کرده و با زدن HIGH:1.3071  توقع زدن LOW را از بین برده که برخلاف تصور، ریزشی سنگین در حدود 40% به تاریخ 8-9 NOV 2022 داشته است که با زدن LOW جدید و عدم تعادل نزولی ایجاد شده در پولبک، می‌توان به دید یک شکست فیک آنرا لحاظ کرد؛ اما نظر به اینکه هنوز LOW:0.6901 زده نشده و کندل‌های بلاتکلیف لایو مارکت، می‌توان هنوز دیدگاه صعودی داشت.

با رصد کردن کندل‌های آخر مارکت در تایم فریم روزانه، می‌توان به مبحث تخلیه انرژی از دیدگاه فروش به دیدگاه خرید، پی برد. عدم تعادل فروشندگان رفته رفته در کندل‌های آخر مارکت دارای ضعف شده و با رسیدن به دیمند زون پرقدرت، می‌توان انتظار عدم تعادل پرقدرت صعودی از طرف خریداران را داشت. لازم به ذکر است که این رفتار قیمت زمانی تایید می‌شود که به دیمند زونها احترام و از سد ساپلای زونها عبور کند.

هدف خریداران در تایم روزانه ابتدا زدن 1.3071$ و بعد دسترسی به HIGH:1.75$ ترمزگیری است اما در صورت از دست رفتن LOW:0.6901 وضعیت برای خریداران سخت خواهد شد.

 

این مقاله توسط دانشجویان دانشکده ی بازار گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نگارش یافته است و گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نسبت به کلیه ريسك ها، تصمیمات، برداشت ها و اقدامات شما عزیزان، سلب مسئولیت می نماید و مسئولیت یا پاسخی برای معاملات دوستان نخواهد داشت.

در گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی دوره های مختلفی وجود دارد که می توان به کتاب بازاریابی در رکود، آموزش مدیریت سرمایه، دوره جامع ارزهای دیجیتال، دوره رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، دوره معامله گری در بازارهای مالی، آموزش صرافی کوکوین  و تحلیل بازارهای مالی و پیش بینی اقتصاد 1401  اشاره کرد.
مقالات گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی در دسته بندی های تحلیل ارز دیجیتال، تحلیل اتریوم، تحلیل آلت کوین ها، تحلیل بیت کوین، تحلیل ریپل، تحلیل دوج کوین است.

نظرات

مهدی رجبی
2 ماه پیش
سهند جانم تشکر می کنم ازت برادرم
پاسخ دهی