بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022

زمان میانگین برای مطالعه 10 دقیقه

بروزرسانی: 22 خرداد، 1401
نظرات 6

چه رمز ارزی در سال 2022 می تواند به عنوان بهترین رمز ارز در نظر گرفته شود؟در این مقاله در صدد هستیم تا با نیم نگاهی مختصر تبلیغات گسترده ای که در این خصوص انجام می شود را از منظری دیگر به شما نشان دهیم تا بتواند با نگاهی صحیح تر انتخاب کنید

بیت کوین را این روزها بیشتر افراد جامعه می شناسند، رمز ارزی که پادشاه رمز ارزهای جهان به شمار می رود،بازار رمز ارزهای که یک بازار بسیار پر ریسک است در چند سال گذشته توجهات زیادی را به خود جلب کرده‌ است.

ورود شرکت های بزرگ تکنولوژی به سمت وب 3 و ایجاد توکن های جدید و منحصر به فرد؛شناختن این بازار را برای مردم آسان تر و جذاب تر نموده است به گونه ای که پیش بینی می شود تا پایان سال 2025 حدود یک میلیارد کیف پول جهانی برای بیت کوین تصور شود.

این میزان با گسترش فعالیت های حوزه دیجیتال در خصوص سایر رمزارزها می تواند روندی صعودی را به خود ببیند به گونه ای که در بعد از سال 2019 شاهد پذیرش سریع اتریوم بودیم، در زمینه ی DEFI این رشد چشمگیرتر بوده است به گونه ای که تعداد کاربران از ابتدای سال 2021 سه برابر شده است.

راستی چه رمز ارزی در سال 2022 می تواند به عنوان بهترین رمز ارز در نظر گرفته شود؟در این مقاله در صدد هستیم تا با نیم نگاهی مختصر تبلیغات گسترده ای که در این خصوص انجام می شود را از منظری دیگر به شما نشان دهیم تا با نگاهی دقیق تر تصمیم به سرمایه گذاری در این بازار پر ریسک نمایید.

 

شاید در زمانی که این مقاله نوشته می شود این تیتر مقداری دور از انتظار باشد ولی وقتی صحبت از رمز ارز برتر می شود، چه مواردی از نظر شما به آن ارز برتری می دهد؟

 • رمز ارزی که سود بیشتری برای شما بیاورد؟
 • رمز ارزی که نقدشوندگی بالایی داشته باشد؟
 • رمز ارزی که از امنیت بالایی برخوردار باشد؟
 • رمز ارزی که کارمزد کمتری دارد و انتقال آن سریع است؟
 • رمز ارزی که در ریزش ها شرایط مساعد خود رو نگه دارد؟

همه این موارد به نوعی در ذهن مخاطب وارد و از این رو برای یک نگاه سرمایه گذاری صحیح هستند و می تواند به توجه به سلیقه شخص سرمایه گذار اولویت بندی شود.

اما ما در این مقاله سعی داریم به مواردی اشاره کنیم که سرمایه ی شما را در بازار رمز ارزها دارای ریسک منطقی نموده و از ریزش های این بازار و ضررهای هنگفت بیشتر در امان دارد.پس از ابتدا می گوییم، گول سودهای هنگفت تبلیغاتی را نخورید و منطقی با سرمایه تان بازی کنید!

در زمانی که این مقاله نگارش می شود:

با توجه به شرایط کلی اقتصاد و سیاست های انقباضی که صورت گرفته و نرخ تورم رو به افزایش است بازار های نقدینگی ( سهام ، رمزارزها و …)  در نزول هستند.

در بازار رمز ارز ها شاهد ریزش شدید بیش از 50 تا 70 درصدی ارزش رمز ارز های بوده ایم و بحران لونا و مشکلات درونی این رمز ارز تا peg تتر هم به این ریزش نیروی بیشتری داد. اکنون فعال این بازار در این ریزش شدید از دو حالت خارج نیست، یا دچار استرس و اضطراب شدید ناشی از پرتفوی پرریسک خود قرار گرفته است و یا اینکه با انتخاب های مناسب و حاشیه سود امن تر در شرایط بحران قرار ندارد.

شرایطی که الان در آن هستیم و درمورد آن صحبت می کنیم برای دنیا تازگی دارد.

تورم ، کرونا، سیاست های پولی فدرال رزرو و …بازارهای سهام که هر روز رنگ خون به خود می گیرند. در این شرایط بهترین انتخاب چیست؟

بیت کوین

در بازار رمز ارز ها یک رمز ارز وجود دارد که از نظر برخی  کارشناسان و فعالان بازار های مالی ارزش سرمایه گذاری دارد و از بقیه رمز ارز های این بازار مجزا است. این رمز ارز که با نام پادشاه رمزارزهای کریپتوکارنسی نیز از آن یاد می شود، بیت کوین است، لیدر و پیشرو بازار رمز ارزها.

هنگامی که ساتوشی ناکاموتو برای اولین بار بیت کوین را در سال 2008 با عبارت "پول الکترونیکی همتا به همتا" توصیف کرد، پیشنهاد داد که این ارز دیجیتال ممکن است روزی جایگزین پول واقعی برای پرداخت هزینه کالا و خدمات شود.اما با افزایش ارزش بیت کوین در طول سال‌ها، داستان تغییر کرده است.

در حال حاضر بیت کوین برای مردم بیشتر شبیه به "طلای دیجیتال" یا به عنوان راهی مقاوم در برابر تورم برای ذخیره ثروت در طول زمان شده است.این اتفاق تا حدودی به نحوه طراحی شبکه بیت کوین ربط دارد.

بیت کوین به دو غریبه اجازه می‌دهد تا بدون وجود یک قدرت مرکزی مثل بانک، به طور ایمن ارزش مالی رد و بدل کنند.امروزه به آن دسته از فعالان بازار که به بیت کوین این نوع نگاه را دارند بیت ماکسیمالیسم گفته می شود. البته این واژه نیاز به تعریف دارد، ولی این دسته افراد بیتکوین را یک کلاس دارایی می دانند و در جهت حفظ و افزایش این دارایی فعالیت می کنند.

در مجموعه مهدی رجبی این نگاه به بیت کوین وجود دارد و بیت کوین به عنوان یک کلاس دارایی امن درنظر گرفته می شود.ولی این نگاه به این عنوان که بیت کوین رمز ارز برتر است پس 10 برابر می شود نیست!باید توجه داشت که عملکرد یک رمزارز بر اساس سیکل های طی شده در نزول و صعود بازار سنجیده می شود، از این رو پیشنهاد می شود در بررسی یک رمز ارز عملکرد آن در شرایط خاص و شیک اوت های بازار در نظر گرفته شود.

عملکرد بیت کوین در شرایط خاص و شیک اوت های بازار رمز ارز ها همیشه نسبت به سایر رمزارزها بهتر بوده است و همواره در بحران های خاص توانسته حفظ ارزش کند برعکس خیلی از رمز ارز ها که سرمایه فعالان بازار را از نصف هم کمتر کرده، با این نگاه این بیت کوین هست که باز هم در صدر این بازار قرار دارد و ارزشمند تلقی می شود همچنان همبستگی قابل توجهی با بازار سهام (مخصوصا نزدک) دارد.

بر این اساس همواره به فعالان این بازار توصیه شده است که در سبد سرمایه ی خود بیت کوین را به صورت یک ارز مهم در نظر بگیرند تا از اتفاقات این بازار در شرایط بحران ایمن تر بمانند. 

فقط بیت کوین؟

در رتبه دوم این بازار رمز ارز اتریوم قرار دارد که می توان گفت این رمز ارز هم در آلت کوین ها عملکرد قابل توجهی داشته است و توانسته در شرایط مختلف و حساس ارزش خود را حفظ کند یا حداقل طی مدت زمان اندکی به منشاء های قیمتی خود بازگردد و به عنوان یک دارایی امن در مابین آلت کوین ها محسوب شود.ارز دیجیتال اتریوم یک شبکه مبتنی بر بلاک چین با واسطه مبادله، ارز دیجیتال اتر است.

اتریوم به دلیل عملکرد قرارداد هوشمندش، یک رقیب برتر برای بیت‌کوین است. قراردادهای هوشمند مانند قراردادهای کاغذی هستند که در صورت تحقق همه شرایط اما بدون واسطه مانند بانک یا واسطه دیگر اجرا می شوند.

توسعه‌دهندگان از شبکه اتریوم برای ایجاد چندین پیشنهاد مانند صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX)، توکن‌های امنیتی (که می‌توانند جایگزین گواهی‌های سهام کاغذی و سایر محصولات مالی شوند)، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)،که برای جایگزینی آثار هنری و سایر موارد ارزشمند استفاده می‌شوند، استفاده می‌کنند.

اتریوم در حال حاضر مکانیسم اجماع خود را از مکانیسم PoW  با ارتقای ETH2.0 به اثبات سهام (PoS) تغییر می‌دهد. سهامداران اکنون می توانند ETH خود را به عنوان سرمایه گذاری شرطی برای درآمد غیرفعال اضافی ارائه کنند.

 

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022 پس از بیت کوین و اتریوم به گفته سایت forbes موارد زیر است. اما هیچ تضمینی برای خوب بودن هیچ یک وجود ندارد. بنابراین پیش از هر اقدامی، چشم های خود را باز کنید، با دقت زیادی تحقیق کنید و در مورد هر یک اطلاعات لازم را به دست بیاورید و سپس تصمیم گیری کنید.

 • تتر (USDT)
 • سکه دلار آمریکا (USDC)
 • سکه بایننس (BNB)
 •  XRP (XRP)
 • کاردانو (ADA)
 • Binance USD (BUSD)
 • آفتاب (خورشید) Solana (SOL)
 • دوج کوین (DOGE)

در ادامه به معرفی برخی از این بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022 می پردازیم.

 

سکه بایننس (BNB)

بایننس کوین (BNB) یکی از بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری 2022 و شکلی از ارز دیجیتال است که می‌توانید از آن برای تجارت و پرداخت هزینه در بایننس، یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال در جهان استفاده کنید. بایننس کوین از زمان عرضه در سال 2017، معاملات را در پلتفرم مبادلات بایننس تسهیل کرده است.

اکنون می توان از آن برای تجارت، پردازش پرداخت و یا حتی رزرو ترتیبات سفر از جمله رزرو هتل و پرواز در وب سایت های مختلف استفاده کرد. همچنین می‌توان آن را با دیگر اشکال ارز دیجیتال مانند اتریوم یا بیت‌کوین معامله یا مبادله کرد.

قیمت BNB در سال 2017 فقط 0.10 دلار بود. در اوایل ژوئن 2022، قیمت آن به حدود 300 دلار افزایش یافت، یعنی افزایشی در حدود 300000 درصد.

 

ریپل (XRP)

XRP که توسط برخی از بنیانگذاران شرکت ریپل ــ یک شرکت پردازش پرداخت و فناوری دیجیتال ــ ایجاد شده است، می تواند در آن شبکه برای تسهیل مبادلات انواع ارزهای مختلف، از جمله ارزهای فیات و سایر ارزهای دیجیتال اصلی استفاده شود.

در ابتدای سال 2017، قیمت ریپل 0.006 دلار بود. از 1 ژوئن 2022، قیمت آن به 0.40 دلار رسید که معادل افزایش بیش از 6400٪ است.

 

کاردانو (ADA)

کاردانو (ADA) تا حدودی بعد از ارزهای دیجیتال گفته شده، به دلیل استقبال اولیه از اعتبار سنجی اثبات سهام قابل توجه است. این روش با حذف جنبه رقابتی و حل مشکل تایید تراکنش موجود در پلتفرم هایی مانند بیت کوین، زمان تراکنش را تسریع می کند و مصرف انرژی و اثرات زیست محیطی را کاهش می دهد. کاردانو همچنین مانند اتریوم برای فعال کردن قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز کار می‌کند، که ADA، سکه اصلی آن، قدرت را بر عهده دارد.

توکن ADA کاردانو در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال بزرگ رشد نسبتا کمی داشته است. در سال 2017، قیمت کاردانو 0.02 دلار بود. از 1 ژوئن 2022، قیمت آن 0.55 دلار بود. این افزایش، 2650 درصدی است.

 

تیم مهدی رجبی سعی دارد در اینجا به مخاطب این را منتقل کند که لزوما رمز ارزی که چندین برابر شود و طی مدت کوتاهی سوددهی زیادی داشته باشه برتر نیست.بلکه باید دقت کرد فرد سرمایه گذار در یک بازار پرریسک چه هدفی را دنبال می کند. بی شک مشخص است که مثلا شیبا که بارها و بارها توسط افراد و موسسات مختلف معرفی شده است یک شت کوین یا میم کوین بوده است که در آخرین نزول بازار کاهش 88 درصدی را نسبت به قله ی خود تجربه کرده است در صورتی که این عدد برای رمز ارز بیت کوین 56 درصد و برای اتریوم 58 درصد بوده است.

برتری یک رمز ارز و یا سهام به موارد مختلفی بستگی دارد، اگر چه در منابع داخلی و خارجی رمزارزهایی نظیر کاردانو، سولانا،آوی،پولداک و . . . ممکن است به صورت رمز ارزهای سال 2022 معرفی شوند اما باید توجه داشت که در این مقاله نگاه ما به حاشیه ی سود امن و کاهش ریسک در سرمایه گذاری در این بازار پرریسک دوخته شده است و علت را هم بار ها در لایو ها توضیح داده ایم اینجا صرفا اشاره کوچکی شده است تا به صورت اجمالی درکی به مخاطب در خصوص انتخاب رمز ارز برتر داده شود.

از این رو پیشنهاد می شود در بازاری که عمق آنچنانی ندارد و مقدار گردش پولی آن در برابر بازار سهام آمریکا یا فارکس کمتر هست ترجیحا به دنبال سود های منطقی در رمز ارز های امن و ثابت شده باشید. از سوی دیگر به پیشنهادات اشخاص سرمایه خود را وارد یک رمز ارزی که هیچ برتری نسبت به سایر رمز ارز ها ندارد نکنید و تلاش در حفظ ارزش دارایی های خود کنید تا روز های قرمز بازار برای شما قابل تحمل تر شود.

کلمات کلیدی:

نظرات

بهنام نوروزی
8 ماه پیش
نه جدی چون درامد ثابت ندارم یه مقداری هم که سرمایه داشتم رو به اشتباه خرید کردم الان وضعیت کاملا طوفانیه به خاطر اون میگم وگرنه مگه من بیت رو تو این قیمت میذاشتم نفس بکشه:)
پاسخ دهی
مهدی رجبی
8 ماه پیش
سلامت باشی بهنام جان ، تجربه ای که بی هزینه بدست بیاد، ماندگار نخواهد بود، ممکنه حتی دوستان بگن ما نمی خوایم دیگه دارایی ریسکی کار کنیم، در صورتی که خواهند کرد. هر موقع هر زمان شما سهم، بورس، کریپتو و هر چیز دیگه ای که الزاما کالای مصرفی نیست رو می خری، داری ریسک رو میخری یه زمان زیاد یه زمان کم، پس کلا ماها در طی زندگی با ریسک سروکار داریم و یقینا تجربه این روزها بهمون کمک خواهد کرد.
پاسخ دهی
بهنام نوروزی
8 ماه پیش
سلام و خسته نباشید این مطلب قبلا برای من قابل درک نبود ولی الان میگم کاملا درسته البته به کمک شما ولی دیگه دیر شده موند ایشالا برای دفعه های بعدی این بار بد جوری سوتی دادیم حالا تازه فهمیدیم کی به کیه الان پول نداریم دیگه:)))
پاسخ دهی
مهدی رجبی
8 ماه پیش
بهنام سلام،
اقا ریال فقط خوبه، حرصش کمتر از بیت و اینهاست:))))) والا، مارکت کرش کنه بریم خونمون
پاسخ دهی
محمد
9 ماه پیش
یا باید بیت ماکسیمالیست بود
یا نباید در کریپتو بود
پاسخ دهی
مهدی رجبی
9 ماه پیش
دورد محمد جان
پاسخ دهی