تحلیل و بررسی رمز ارز Algorand

زمان میانگین برای مطالعه 4 دقیقه

بروزرسانی: 03 آبان، 1401
نظرات 8

الگوراند یک پلتفرم بلاکچین است که قصد دارد روابط اقتصادی بدون مرز را از طریق بلاکچین عمومی غیرمتمرکز و بدون نیاز به مجوز ایجاد کند. به عبارت دیگر، الگوراند به دنبال اکوسیستم بلاکچینی است که به تمام افراد اجازه مشارکت و موفقیت بدهد.

این مقاله توسط آقا کورش ژنده از دانش جویان دانشکده ی بازار نوشته شده است.

مقدمه:

الگوراند در سال 2019 راه اندازی شد و جزء پروژه‌ هایی است که به تازگی وارد دنیای ارزهای دیجیتال شده وجامعه ارز دیجیتال علاقه شدیدی به این پروژه نشان داده است.

الگوراند یک پلتفرم بلاکچین است که قصد دارد روابط اقتصادی بدون مرز را از طریق بلاکچین عمومی غیرمتمرکز و بدون نیاز به مجوز ایجاد کند. به عبارت دیگر، الگوراند به دنبال اکوسیستم بلاکچینی است که به تمام افراد اجازه مشارکت و موفقیت بدهد. این پلتفرم با اصول کلیدی سادگی، تراکنش‌های فوری، استفاده مستقیم و به‌کارگیری، و عملکرد ساخته شده است.

پروتکل مورد استفاده در الگوراند برای سرعت طراحی شده است. این فرآیند اطمینان حاصل می‌کند که هر بلاک خیلی فوری نهایی شود و سرعت تراکنش‌های انجام‌شده درثانیه شبکه را به شکل قابل‌توجهی افزایش می‌دهد. شبکه اصلی الگوراند با قابلیت پردازش 1000 تراکنش درثانیه با ضریب تعویق کمتر از 5 ثانیه افتتاح شده است.الگوراند با ارزش بازار حدودا 2.8 میلیارد دلار، در رتبه 31 بازار قرارداشته و سهم 0.22% از کل بازار را در اختیار دارد و حجم مبادلات روزانه آن 124.5 میلیون دلار است.(در هنگام نگارش این مقاله)

در این بررسی سعی شده این رمز ارز براساس سفارش خوانی تحلیل  گردد.

Algorand/USDT-1

این ارز پس از لیست شدن در صرافی معتبر بایننس طی 90 روز 95% از ارزش خود را از دست داد که با ریزش بیتکوین ازقله 14 هزار همراه بود.

پس از عدم تعادل بسیار قوی ایجاد شده توسط فروشندگان،الگوراند نزدیک به 14 ماه در یک محدوده رنج به سر میبرده.

دردل بیس ایجاد شده بیس ها ومومنت های زیادی دیده میشه که دو بیس اصلی، منشا حرکت وپولبک به زیبایی قابل مشاهده هستن.

هردو بیس ایجادشده مربوط به تایم فریم ماهانه بوده و مومنت ایجاد شده توسط بیس منشا نیز ماهانه است و ممنتوم بسیارقابل قبولی دارد.

با کم رنگ تر شدن قدرت خریدارن و با ورود فروشندگان قوی در ناحیه 50درصد لانگ بار که همراه با اینترچنج زون هفتگی است. فروشنده ها توانسته اند بیش از نصف حرکت صعودی را برگردانند.  

با ورود دوباره خریداران وبا توجه به کمتر شدن قدرت پرتاب موج صعودی میتوان نتیجه گرفت که این اصلاح یک ترمزگیری بوده است.

با مقایسه دوبیس بالا و پایین میتوان به قوی بودن دیمند پی برد.

وبا داشتن بیگ پیکچر قوی ضمن مشاهده رفتار های برگشی ودریافت تریگر ورود این محدوده های قیمت برای خرید مناسب خواهند بود . این مقاله به هیچ‌عنوان پیشنهاد معامله نیست.

 

Algorand/btc-2

متاسفانه پیر بیتی الگوراند هم مثل پیر دلاری کار خودرا با نزول 90% آغاز کرده سپس با وارد شدن قیمت به محدوده دوهزار ساتوشی ترمز موج نزولی کشیده شده و سفارشات خریداران با فروشندگان به یک برابری نسبی رسیده است.

برای ادامه کار به تایم هفتگی میرویم خریداران باتلاش های بسیار توانستند قیمت رو برای اولین بار به قویترین سنگر فروشندگان برسانند که پس از اولین برخود قیمت به ساپلای ،فروشندگان وارد مارکت شدن وقیمت رو حتی پایین تر از لوی قبل رسانده اند همین طور تلاش دوباره خریداران نیز بی ثمر بوده گرچه نفوذ بیشتری به ساپلای زون صورت گرفته.

  بعد از دومین برخورد قیمت به ساپلای زون،فروشندگان کف پایین تری یجاد کرده اند.

دراین محدوده سبز رنگ که در شکل مشخص است سفارشات خرید و فروش به یک تعادلی رسیده اند. پس از تصمیم گیری سفارشات خریداران بیشتر شده و عدم تعادل روبه بالا ایجاد کرده است.

پس از کمی استراحت قیمت در میانه راه سفارشات  خریداران از فروشندگان بیشترشده است،زمانی که قیمت دوباره به سنگر فروشندگان رسیده بازهم مانند دفعات قبل برگشت سنگینی را تجربه کرده .

با توجه به ساختار قیمت میتوان انتظار داشت قیمت زیر محدوده سبز معامله شود. ولی اگر مبحث نفوظ حد اکثری رخ دهد و قیمت این سنگر را حفظ کند میتوان انتظار داشت قیمت از همین محدوده روبه بالا برگردد.

 این تحلیل ممکن است به دلایل مختلفی فیلد شود برای تحقق آن باید شرایط بازار مساعد باشد پس پیشنهاد خرید یا فروش نمی باشد این تحلیل جهت ارائه در دانشکده بازار گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی گردآوری شده است.

امیدوارم این مقاله برای شما خوانندگان عزیز مفید باشد.

 این مقاله توسط دانشجویان دانشکده ی بازار گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نگارش یافته است و گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نسبت به کلیه ريسك ها، تصمیمات، برداشت ها و اقدامات شما عزیزان، سلب مسئولیت می نماید و مسئولیت یا پاسخی برای معاملات دوستان نخواهد داشت.


در گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی دوره های مختلفی وجود دارد که می توان به کتاب بازاریابی در رکود، آموزش مدیریت سرمایه، دوره جامع ارزهای دیجیتال، دوره رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، دوره معامله گری در بازارهای مالی، آموزش صرافی کوکوین  و تحلیل بازارهای مالی اشاره کرد.
مقالات 
گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی در دسته بندی های تحلیل ارز دیجیتال، تحلیل اتریوم، تحلیل آلت کوین ها، تحلیل بیت کوین، تحلیل ریپل، تحلیل دوج کوین است.

نظرات

shahriar
8 ماه پیش
سلام اگه میشه در مورد ترازنامه یه مقاله بزارید ممنون
پاسخ دهی
کوروش ژنده
8 ماه پیش
محمد جان بقول مربی مهدی اگه وضعیت کدخدا خوب باشه آلتاهم پیش میرن اما اگر وضعیت بیت خوب نباشه بازار هیچ کف معتبری نمی‌شناسه.
پاسخ دهی
کوروش ژنده
8 ماه پیش
سلام استاد با توجه به عدم تعادل های موجود توی تایم هفتگی بعد یه بالا زدن و نفوذ بیشتر به دیمند با گذشت تقریباً۹۰ روز انرژی نزول فکر کنم تموم بشه . https://www.tradingview.com/x/yr5kp2Ld/
پاسخ دهی
محمدرضا کاشکی
8 ماه پیش
سلام کوروش جان. بسیار بسیار عالی. چارت تتری برای بررسی مناسب تره. کوروش جان ی سوال آیا الگورند به دلار چقدر زمان نیاز داره تا بتونه انرژی نزول و تخلیه کنه؟ باید تو چه تایمی این موضوع رو بررسی کنیم؟
پاسخ دهی
مهدی رجبی
8 ماه پیش
کوروش جان چقدر تمیز و شفاف، متشکرم از بابت این تحلیل.
پاسخ دهی