تحلیل بیت کوین و اتریوم به سبک موج شماری نئوویو

زمان میانگین برای مطالعه 5 دقیقه

بروزرسانی: 26 مهر، 1401
نظرات 28

در این مقاله قصد دارم بیت کوین و اتریوم را با دیدگاه موج شماری نئو ویو مورد ارزیابی قرار بدم و سناریو پیش روی هر کدام را با توجه به ساختار الگویی مورد تحقیق قرار بدهم ، ابتدا به بررسی چارت بیت کوین می پردازیم.

این مقاله توسط آقای رضا جمشیدی از دانشجویان دانشکده ی بازار و گروه رمز ارز نوشته شده است.برای دیدن سایر تحلیل ها و آپدیت تحلیل ارزها می توانید به صفحه رسمی آکادمی رمز ارز در اپلیکیشن اینستاگرام و کانال واتساپ به آدرس ramzarz_academy مراجعه فرمایید .

در این مقاله قصد دارم بیت کوین و اتریوم را با دیدگاه موج شماری نئو ویو مورد ارزیابی قرار بدم و سناریو پیش روی هر کدام را با توجه به ساختار الگویی مورد تحقیق قرار بدهم ، ابتدا به بررسی چارت بیت کوین می پردازیم

بیت کوین در تایم هفتگی همونطور که در عکس به اشتراک گذاشته مشاهده می کنید یک الگوی دیامتریک رو به اتمام رسونده .پس در واقع میتونیم چنین برداشتی داشته باشیم که بیت کوین سایکل صعودی خودش رو در قیمت 64000 دلار به اتمام رسونده و بعد از اون ما وارد فاز اصلاحی بیت کوین شده ایم.

پس تا اینجای کار میشه گفت که سایکل صعودی و الگوی دیامتریک ما تکمیل شده و در ادامه میتونیم شاهد اصلاح قیمت باشیم .با تولید دیتا و رو به جلو رفتن بازار متوجه شدیم که وارد فاز اصلاح قیمت شدیم و به دنبال پیدا کردن ساختار الگو بودیم در ابتدا تصورات بر این بود که بیت کوین اصلاح فلت طوری رو داره انجام میده ولی با بررسی ریز ساختار ها و ریز موج ها مطمعن شدیم که الگوی فلتی در کار نیست و بیت در حال تکمیل الگوی مثلث خنثی هست .که برای آشنایی بهتر با این الگو صرفا فاز اصلاح رو در یک عکس براتون به نمایش درآوردیم.

.

در ادامه با بررسی ریز موج های اصلاحی این الگوی مثلث خنثی قصد داریم دید بهتری نسبت به موج شماری و نحوه تغییرات امواج روی چارت ، را به شما دوستان عزیز بدهیم ریز موج شماری را تا موج B الگوی مثلث انجام دادیم و قصد داریم ریز موج شماری موج C الگوی مثلث خنثی را در نمایی بزرگتر برای شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.

.

خب تا اینجا ریز موج شماری را تا موج B مثلث برای شما قرار دادیم و حالا ریز موج شماری موج C را با هم بررسی می کنیم.لازم به ذکر است که بگوییم موج C این مثلث خود از یک الگوی دیامتریک پاپیونی تشکیل شده است .

همونطور که مشاهده می کنید موج C این مثلث خنثی رو ریز موج شماری کردیم و متوجه شدیم در یک الگوی دیامتریک پاپیونی قرار داریم که در حال حاضر قیمت در حال تکمیل لگ پایانی موج F قرار دارد .و طبق بررسی های انجام شده میتونیم انتظار داشته باشیم در روزهای آینده بعد از تکمیل موج F بازار کریپتو مجدد شاهد دامپ سنگینی باشد که می تواند باعث ریزش شدید آلت کوین ها در روزهای آتی باشد . حال مواردی که باعث نقض این تحلیل و این موج شماری می شود را با هم بررسی میکنیم . اگر در تایم فریم روزانه قیمت بیت بتواند خودش را بالاتر از محدوده 25 هزار دلار تثبیت دهد تقریبا این تحلیل رنگ و بوی نقض شدن به خود می گیرد و بازگشت قوی قیمت از محدوده 24 هزار دلار می تواند به این تحلیل قوت بیشتری بدهد .تارگت هایی که میتوانیم برای موج G این دیامتریک در صورت درست بودن تحلیل مد نظر قرار دهیم وجود گره معاملاتی یا بیس موجود در تایم فریم ماهانه بیت خواهد بود که تقریبا محدوده 10-الی 12 هزار دلاری خواهد بود .

حرکاتی که اتریوم بعد از ثبت لو 800 دلاری زد رو گمان میکردم یه دیامتریک زده و تمام شده و موج F  بزرگ دیامتریک در تایم روزانه تموم شده و داریم موج G  اتریوم رو آغاز میکنیم ولی با بررسی های بیشتر متوجه شدم هنوز دیامترک موج F  بزرگ تموم نشده و در موج F از F بزرگ هستیم که خودش یه الگوی مثلث زده که با رنگ سبز نشون دادم که در واقع به نظر یه الگوی LQ  پترن هم هست و بعد از یه اصلاح کوچیک که نشون دادم میتونیم در قالب موج G از F بزرگ بالا بریم و به اون کادر سبز برسیم و از اونجا تازه موج G بزرگ برای اتریوم شروع بشه و عددهای 400 الی 600 دلاری اتریوم دور از دسترس نخواهد بود.

اینم الگوی بزرگتر برای اینکه بهتر متوجه بشین کجا هستیم در واقع تازه داره موج F دیامتریک بزرگ رو تکمیل میکنه.

در انتها لازم به ذکر هست که بگوییم این تحلیل صرفا دیدگاه و تحلیل شخصی بنده و تیم تحلیل آکادمی رمز ارز می باشد و ضمن سلب مسئولیت خواهشمندیم تحلیل ارائه شده را صرفا به عنوان دیدگاه بررسی بفرمایید .

 این مقاله توسط دانشجویان دانشکده ی بازار گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نگارش یافته است و گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نسبت به کلیه ريسك ها، تصمیمات، برداشت ها و اقدامات شما عزیزان، سلب مسئولیت می نماید و مسئولیت یا پاسخی برای معاملات دوستان نخواهد داشت.


در گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی دوره های مختلفی وجود دارد که می توان به کتاب بازاریابی در رکود، آموزش مدیریت سرمایه، دوره جامع ارزهای دیجیتال، دوره رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، دوره معامله گری در بازارهای مالی، آموزش صرافی کوکوین  و تحلیل بازارهای مالی و پیش بینی اقتصاد 1401  اشاره کرد.
مقالات 
گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی در دسته بندی های تحلیل ارز دیجیتال، تحلیل اتریوم، تحلیل آلت کوین ها، تحلیل بیت کوین، تحلیل ریپل، تحلیل دوج کوین است.

نظرات

ساناز
3 ماه پیش
سلام ممنون از تحلیل هایی که می گذارید.. من یه تازه کارم و یک سوال داشتم ایا تحلیل هایی که توی سایت های انگلیسی زبان مثل tradingview و zcoino  قابل اعتماد و بررسی هستند
پاسخ دهی
مهدی رجبی
2 ماه پیش
سلام و درود سرکارخانم، قابل اعتماد منظورم این که باهاش معامله کنید؟ خیر به هیچ عنوان، صرفا برای این خوب هستند که یه دیدگاهی به شما بدن و خودتون با منطق خودتون بررسی کنید.
پاسخ دهی
امین رسولی
5 ماه پیش
1-سلام مجدد
نظر من اینه پرایس وقتی میشه که چند داده لید همسو بیان و مارکت تشخیص رو زودتر بده ولی توی شرایط کنونی داده ها قاطین یکی بده یکی خوبه در نتیجه پرایس صورت نگرفته است.
پاسخ دهی
مهدی رجبی
5 ماه پیش
سلام عزیزم میرم سراغ بعدی ها
پاسخ دهی
میلاد سعیدی
5 ماه پیش
و عملا با وجود کاهش چشمگیر مواد غذایی و ...  فدرال رزرو هر جا رو میگیره تورم از یک جا دیگه در میره   یاد مسئولین خودمون میافتم . آیا فدرال رزرو میتونه پاییز هم اذیت کنه بر خلاف دیدگاه ها؟
پاسخ دهی
مهدی رجبی
5 ماه پیش
یعنی پاییز رو هم 75 باز بزنه هم نوامبر هم دسامبر؟ این دیگه نوبر میشه، بذاریم دات پلات بیاد بیرون ببینیم چی میشه میلاد، اخر ماه هم راستی gdp رو داریم، یعنی همین 10 روزه به جواب میرسیم
پاسخ دهی
میلاد سعیدی
5 ماه پیش
سلام مهدی جان عزیز .عملا با این cpi من میفهمم که فدرال رزرو فقط داره کارت هاشو از دست میده و نتیجه دلخواه شو نمیگیره به نظرت کی فد آروم میگیره و دست از سرمون برمیداره؟
پاسخ دهی
مهدی رجبی
5 ماه پیش
سلام میلاد جان، اتفاقا امروز داشتم لایوی مربوط به فوریه رو میدیم، که صحبت می کردیم آیا بحث بود فد با هایک ها موفق به مهار تورم نمیشه...
اینکه کی دست از سرمون بر میداره، فعلنا بر نمیداره میلاد، ما این وسط دنبال دست برداشتنشم نیستیم دیگه، دنبال اینیم بازار به این نتیجه برسه این دیگه 50 میزنه، اینطوری یه بازار خوب چند ماهه خواهیم داشت به نظرم همین پاییز عزیز دل
پاسخ دهی
علی محمدی (AlizFit)
5 ماه پیش
دمت گرم رضا، همین شنبه اول هفته بود که گفتی یه پایین در پیش داریم و منو از خرید منصرف کردی. بریم واسه DCA کردن AR❤️
پاسخ دهی
رضا جمشیدی
5 ماه پیش
خداروشکر که مثمر ثمر بوده ، ان شالله که پر سود باشید
پاسخ دهی