آشنایی با پروژه های Near و Xcad

زمان میانگین برای مطالعه 9 دقیقه

بروزرسانی: 26 مهر، 1401
نظرات 1

در این مقاله دو پروژه را مورد بحث قرار خواهیم داد که ممکن است فرصت های سرمایه گذاری و تجاری را ایجاد کند

این مقاله توسط آقای رضا مهاجری از گروه Bitspin دانشکده بازار نوشته شده است.

در این مقاله دو پروژه را مورد بحث قرار خواهیم داد که ممکن است فرصت های سرمایه گذاری و تجاری را ایجاد کند :

  • Near Protocolیک پروژه لایه اول است که اخیراً به روز رسانی های قابل توجهی را انجام داده است .
  •  Xcad platformیک پلتفرم توکن سازی و تعامل سازنده ی محتوا میباشد .

 

NEAR :

 Near Protocol یک بلاک چین اشتراک داده شده یا خُرد شده (shared) ، اثبات سهام و لایه 1 است که برای عملکرد بالا ، امنیت ویژه و بی نهایت مقیاس پذیر ساخته شده است .

 Near به گونه ای طراحی شده است که ساخت اپلیکیشنهای غیرمتمرکز و کاربران داخلی را با تجربهای روان به ارمغان می آورد ، حتی اگر هرگز از رمزنگاری ، توکنها ، کلیدها ، کیف پولها یا دیگر مصنوعات بلاک چین استفاده نکرده باشند .

پیشرفت های اخیر

 در هفته های اخیر ، شاهد تحولات و اخبار زیادی از NEAR بوده ایم.

 مهمترین خبر : راه اندازی Nightshade Sharding Phase 1 در 8 شهریور است.  Nightshade یک مکانیسم ابتکاری به اشتراک گذاری است که توسط Near Protocol تأسیس شده است   Nightshade. به Near Protocol اجازه می دهد تا به صورت خطی تعداد shared ها را مقیاس بندی کند و در نتیجه توانایی مدیریت تعداد زیادی TPS را داشته باشد .

فاز 1 موانع ورود را کاهش می دهد تا اعتبارسنجی شوداکنون 100 اعتبار دهنده در Near وجود دارد و انتظار میرود که پس از راهاندازی، 200 تا 400 اعتبار دهنده دیگر روی آن نصب شودفازهای 2 و 3 قرار است در سال 2023 راه اندازی شوند. به روز رسانی Nightshade ضروری است زیرا، از طریق ارتقاء Near ، sharding به دنبال ایجاد یک شبکه مقیاس پذیر و کارآمد برای کسانی است که در اکوسیستم تعامل دارندفاز 1 می تواند برای NEAR صعودی باشد زیرا تعداد گره ها را افزایش می دهد که به معنای افزایش امنیت و عدم تمرکز برای پروتکل استعلاوه بر این، این یک گام دیگر برای تکمیل هدف نهایی Nightshade Sharding است.

 Near Foundation همچنین یک همکاری استراتژیک با Caerus Ventures برای راه اندازی یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر 100 میلیون دلاری برای توسعه بیشتر اکوسیستم اعلام کرده است.

 در نهایت، تتر اعلام کرد که USDT در شبکه Near فعال خواهد شد، که برای بخش DeFi این زنجیره مثبت است، زیرا USDT گزینههای بیشتری را در اکوسیستم ارائه میکند : نه فقط سرمایهگذاری مستقیم، بلکه برای ایمنی بیشتر در زمانهای نوسانی بازار .

تجزیه و تحلیل

 TVL در دراز مدت به طور مرتب در حال افزایش است.  راه اندازی USDT ممکن است باعث افزایش TVL در آینده شود.

 

حساب‌های جدید روی پروتکل NEAR نیز افزایش را نشان میدهند.

نتیجه

 در هفته های اخیر تحولات زیادی در NEAR رخ داده است که همه آنها مثبت هستند و سرنخ هایی در مورد فرصت های آینده می دهند  Nightshade Sharding Phase 1. توسعه کلیدی ای میباشد که تعداد اعتبارسنجی را افزایش میدهد و پروتکل را برای فازهای 2 و 3 آماده میکند. اعلام فاز 1 برای  NEAR صعودی است زیرا همانطور که انتظار میرود و همزمان با تقویت بلاک چین پیشرفت میکنندراه اندازی USDT همچنین یک خبر صعودی است که به رشد اکوسیستم کمک می کند، زیرا  USDT یکی از پر استفاده ترین توکن ها در DeFi است و گزینه های بیشتری را به کاربران ارائه می دهد.

 Near یک پروژه اساساً قوی استپذیرش ممکن است پس از بهروزرسانی اخیر  USDT و  Nightshade افزایش یابد و قیمت صعودی را برای NEAR ایجاد کند.

 

 

تحلیل  NEAR به دلار تایم فریم روزانه :

پس از رسیدن قیمت به بیس هفتگی ، خریداران وارد معامله شده و توانستند عدم تعادل خوبی را به سمت بالا ایجاد کنند .

در حال حاضر قیمت در حال اصلاح برای موج آخر صعودی است ، اگر به صورت بیگ پیکچر به چارت نگاه کنیم میبینیم که قیمت در حال واکنش به یک خط روند صعودی میباشد که هم راستا با این سطح یک دیمند زون یا ناحیه ی تقاضای ۴ ساعته پر قدرت قرار دارد . میتوان انتظار داشت با رسیدن قیمت به این خط روند رسم شده ، حمایت شده و رو به بالا حرکت کند .

در صورت از دست دادن و شکست واقعی این خط روند ، Near مجدد میتواند ناحیه ی انباشت سفارشات (بیس هفتگی) را تاچ کرده و سفارشات جدیدی جمع کند ، سپس رو به بالا حرکت کند .

در صورت حمایت خریداران Near از روی خط روند صعودی , اولین تارگت این حرکت صعودی بالای ناحیه ی ساپلای آبی رنگ و برای تارگت نهایی ۷.۶۶ دلار دور از انتظار نیست .

تحلیل Near به دلار تایم فریم ۴ ساعته :

در تایم فریم ۴ ساعته همانطور که مشاهده میکنید ، ناحیه ی تقاضا هم راستا با خط روند صعودی Near شده است ، پس میتوانیم انتظار داشته باشیم قیمت از محدوده ی بنفش رنگ حمایت شده و رو به بالا حرکت کند .

حتما توجه داشته باشید که اگر قیمت در محدوده ی بنفش رنگ ، حالت رنج و فرسایشی ایجاد کرد و فرمیشن صعودی به خود گرفت ، میتوانیم انتظار داشته باشیم نقدینگی زیر ناحیه ی بنفش را جمع کرده و سپس رو به بالا حرکت کند .

 

Xcad :

 شبکه XCAD یک پلت فرم جهانی است که هدف آن افزایش قدرت مخاطبان از طریق توکن سازی سازندگان محتوا است.  XCAD به بینندگان کانالهای یوتیوب اجازه میدهد تا جوایز رمزنگاری را دریافت کنند و در تصمیمگیریهای سازنده شرکت کنند.

 طرفداران می توانند با تماشای ساخته های  توکن شده مستقیماً در یوتیوب از طریق افزونه XCAD، توکن های سازنده مورد علاقه خود را به دست آورند.

 

ابزار Xcad

 XCAD یک پلت فرم است که توکنسازی طرفداران را برای Creators فراهم میکنداین بدان معناست که سازندگان میتوانند توکن فن خود را راهاندازی کنند، تعامل و وفاداری طرفداران را افزایش دهند و درآمدزایی را بیشتر کنندوقتی بینندگان، ویدیویی را ۸۰ درصد یا بیشتر تماشا میکنند، میتوانند از طریق پلاگین XCAD یک رمز بومی Creator کسب کننداین باعث افزایش زمان تماشا و به طور کلی افزایش بیننده می شود.

 سازندگان می‌توانند نظرسنجیهایی را پست کنند که به بینندگان اجازه میدهد به تصمیمهای مبتنی بر کانال رأی دهندهر چه توکن های creator ، بیننده ی  بیشتری داشته باشد، رای او وزن بیشتری دارداین باعث افزایش تعامل، وفاداری و بازخورد بینندگان می شودبا گذشت زمان، سازندگان ممکن است خودشان توکنها را باز کنندآنها همچنین می توانند با رسیدن به نقاط عطف مبتنی بر عملکرد، توکن های Creator اضافی را نیز بازنمایند.

 XCAD اخیراً با راه اندازی اولیه برخی از توکن های سازنده آغاز شده است که همه آنها باید با XCAD خریداری شوندپس از موفقیت آمیز بودن راهاندازیهای اولیه، میتوانیم در آینده (نزدیک) توکنهای سازنده بیشتری را داشته باشیم، زیرا فهرست کامل سازندگانی که توکن خود را از طریق XCAD اعلام کردهاند، مجموعاً 426 میلیون مشترک داردما می توانیم انتظار داشته باشیم که از این یوتیوبرها برای اهداف بازاریابی و تبلیغات نیز استفاده شود ، که در این صورت انتظار رشد جامع Xcad دور از ذهن نخواهد بود.

Play area:

 در 9 سپتامبر، تیم بهروزرسانی Play Area را اعلام کرد.  آنها توکن PLAY و یک سیستم جدید را برای شبکه XCAD راه اندازی کردند.  Play Area به دارندگان XCAD اجازه میدهد تا NFTهای Play را ضرب کنند، و هزینههای ضرب کردن , هر دو توکن XCAD و PLAY هستند.

 کاربران می‌توانند با تماشای سازندگان محتوای پشتیبانیشده، توکنهای PLAY کسب کنند، و NFT برای کسب PLAY لازم استاز سوی دیگر، NFT ها دارای تعداد محدودی شارژ هستند اما می توان با ترمیم NFT با استفاده از توکن PLAY ، آن را شارژ کرد.

هر NFT دارای چهار ویژگی است که می توان آنها را ارتقا دادشهرت، شانس، سرعت و استقامتاین ویژگیها در صورت ارتقاء ، مزایای بیشتری به همراه خواهند داشت مهمتر از همه ، Play Area احتمالاً تقاضا را برای XCAD را افزایش می دهد زیرا XCAD برای ضرب NFT ها استفاده می شود و برخی از هزینه های ایجاد شده برای خرید XCAD استفاده می شود .

معیارها :

 حجم تجارت XCAD به طور مرتب در حال افزایش است، به این معنی که توکن شروع به جلب توجه معامله گران و سرمایه گذاران کرده است.

 

 

تعداد کل دارندگان توکن نیز با گذشت زمان در حال افزایش است.  تعداد دارندگان برای این نوع پروژه بسیار مهم است زیرا افزایش پذیرش برای پروژه های جامعه محور ضروری است

نتیجه

 XCAD پلتفرمی است که هم برای کاربران یوتیوب و هم برای سازندگان محتوا سودمند است.  بینندگان می توانند با مشاهده ویدیوهای یوتیوب خود از طریق یک افزونه، توکن طرفداران یوتیوبر را به دست آورند. 

ابزارهای XCAD جامع هستند و حتی با راه اندازی Play Area افزایش یافته است .  همچنین NFT و ویژگی های بازی را به شبکه XCAD اضافه می کند.

 در مجموع، XCAD یک پروژه جدید و مبتکرانه استاین تیم بهبودهایی را در XCAD برای افزایش پذیرش و استفاده ارائه می دهد که   Play Area نمونه ای از آنهاستاگر پذیرش با بهروزرسانی  Play Area ادامه یابد، میتوانیم شاهد اقدام صعودی قیمت باشیم.

 

تحلیل Xcad به دلار تایم فریم روزانه :

در تام فریم روزانه همانطور که مشاهده میکنید قیمت از روی بیس روزانه ( ناحیه تقاضای روزانه ) حمایت شده و در حال تشکیل فرمیشن higher high  و همچنین حفظ low و تشکیل higher low میباشد

با توجه به این ساختار قیمتی ، میتوانیم انتظار داشته باشیم که low

اخیر توسط خریداران حمایت و حفظ شده و در نتیجه بتواند high بالاتر از high اخیر برای ما ثبت کند . در صورت حفظ low ، میتوانیم انتظار داشته باشیم تارگت اول 28.3 دلار رویت شده و پس از اصلاح قیمتی ، به سمت تارگت نهایی 30.5 دلار حرکت کنیم .

 

این مقاله توسط دانشجویان دانشکده ی بازار گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نگارش یافته است و گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نسبت به کلیه ريسك ها، تصمیمات، برداشت ها و اقدامات شما عزیزان، سلب مسئولیت می نماید و مسئولیت یا پاسخی برای معاملات دوستان نخواهد داشت.


در گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی دوره های مختلفی وجود دارد که می توان به کتاب بازاریابی در رکود، آموزش مدیریت سرمایه، دوره جامع ارزهای دیجیتال، دوره رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، دوره معامله گری در بازارهای مالی، آموزش صرافی کوکوین  و تحلیل بازارهای مالی و پیش بینی اقتصاد 1401  اشاره کرد.
مقالات گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی در دسته بندی های تحلیل ارز دیجیتال، تحلیل اتریوم، تحلیل آلت کوین ها، تحلیل بیت کوین، تحلیل ریپل، تحلیل دوج کوین است.

نظرات

سید علی صیادمبری
1 سال پیش
سلام استاد با توجه به شدوی زیر بیس هفتگی هنوز هم میشه انتظار داشت ارز near طبق تحلیل پیش بره؟یا حداقل تا ۴ دلار رشد کنه؟یا این تحلیل اساسا از بین رفته؟ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ دهی