تحلیل تکنیکال جفت ارز CVC/USDT (تحلیل سیویک - تتر - 29 آپریل 2022)

زمان میانگین برای مطالعه 3 دقیقه

بروزرسانی: 04 خرداد، 1401
نظرات 5

ارز دیجیتال سیویک ( Civic ) یک پروتکل مبتنی بر بلاک چین است که راه حلی را برای مدیریت هویت شخصی ارائه می دهد. به عبارت دیگر می توان گفت این رمز ارز ، ابزارهای لازم برای کنترل و محافظت از اطلاعات شخصی را دراختیارمشاغل و افراد قرار می دهد.

این مقاله ی تحلیلی توسط آقای ابوالفضل محسنی  از دانشجویان دانشکده بازار نوشته شده است.

ارز دیجیتال سیویک ( Civic ) یک پروتکل مبتنی بر بلاک چین است که راه حلی را برای مدیریت هویت شخصی ارائه می دهد. به عبارت دیگر می توان گفت این رمز ارز ، ابزارهای لازم برای کنترل و محافظت از اطلاعات شخصی را دراختیارمشاغل و افراد قرار می دهد

در این مقاله به برسی قدم به قدم جریان سفارشات ارزدیجیتال سیویک (Civic) میپردازیم.

در تایم فریم ماهانه این ارز، از ابتدای لیست شدن در صرافی BINANCE یک بیس ماهانه که حدود ۱۵ ماه رنج زده شده را ساخته است و پس از خروج قیمت از این بیس شاهد یک عدم تعادل ۵الی ۶ ماهه از خریدارن هستیم که از قدرت خوبی برخوردار بوده است.

پس از عدم تعادل خریدارن در تایم ماهانه در قیمت 0.78 سنت فروشندگان وارد بازار میشوند و قیمت رو روبه پایین هدایت میکنند، و میتوانند قیمت را با یک عدم تعادل هفتگی  تا 0.14 سنت پایین بیارن و سپس خریداران با مشاهده کاهش قدرت فروشنده ها و ضعف در ادامه روند در تایم فریم های W1  و روزانه و با رسیدن قیمت به یک ناحیه تصمیم گیری هفتگی وارد بازار شدن و اجازه کاهش قیمت بیش از این را ندادن و به سقف اخرین ترمز گیری نفوذ کردن.

سپس خریداران قیمت را  رو به بالا حرکت دادن و توانستند از ATH  قبلی خود بالاتر برن و قیمت را تا 0.98 سنت به بالا ببرن و ATH  جدید ثبت کنند. قیمت پس از ر سیدن به 0.98سنت شاهد حضور فروشندگان بود ‌ که توانسته اند قیمت را تا 0.19 سنت به پایین بیارن. در این عدم تعادل رو به پایین ترمز گیری هایی داشته ایم که قدرت فروشنده ها رو کاهش داده است و قیمت خودش را به یک ناحیه تصمیم گیری اصلی رسانده است ناحیه تصمیم گیری که قیمت را تا 0.98 سنت هدایت کرده است و در مقایس بزرگ تر حمایت یک بیس هفتگی قوی نیز برخوردار است.

قیمت در لایو مارکت توانسته است  اخرین سقف ترمز گیری را بزند که این میتواند برای خریداران یک نشانه خوب باشد. در تایم فریم روزانه قیمت پس از رد کردن سقف اخرین ترمز گیری، خود را به نزدیکی سقف و ناحیه عرضه DROP3  رسانده است و به سمت پایین حرکت کرده.

حال که تا حدودی قیمت نشانه های صعود دارد میتوانیم سناریو هایی برایش داشته باشیم.

سناریو اول: قیمت از دیمند زون روزانه پیش رو به سمت تارگت اول خود یعنی سقف DROP4  (قیمت 0.44 )حرکت کند و سپس به سمت تارگت های پیش رو در تایم روزانه و W1  حرکت کند.

سناریو دوم: قیمت به ناحیه عرضه پیش روی خود برخورد کند و از ادامه روند صعودی نا توان بماند و به سمت پایین حرکت کند و خود را به نواحی تقاضای اصلی برساند و سفارشات جمع آوری کند و سپس به سمت تارگت های بالا حرکت کند.

 

 

 

 

 

نکته: موج های مشخص شده در دو سناریو فقط برای ایجاد دیدگاه روشن تر میباشد و به معنی حرکت قیمت به این دقت نمی باشد.

 

این مقاله توسط دانشجویان دانشکده ی بازار گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نگارش یافته است و گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نسبت به کلیه ريسك ها، تصمیمات، برداشت ها و اقدامات شما عزیزان، سلب مسئولیت می نماید و مسئولیت یا پاسخی برای معاملات دوستان نخواهد داشت.
در گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی دوره های مختلفی وجود دارد که می توان به کتاب بازاریابی در رکود، آموزش مدیریت سرمایه، دوره جامع ارزهای دیجیتال، دوره رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، دوره معامله گری در بازارهای مالی، آموزش صرافی کوکوین  و تحلیل بازارهای مالی و پیش بینی اقتصاد 1401  اشاره کرد.
مقالات گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی در دسته بندی های تحلیل ارز دیجیتال، تحلیل اتریوم، تحلیل آلت کوین ها، تحلیل بیت کوین، تحلیل ریپل، تحلیل دوج کوین است.

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

ابوالفضل محسنی
2 سال پیش
سلام مربی عزیزم شرمنده که دیر جواب میدم. اپدیتی که دارم الان قیمت بیشتر از سناریو دوم نزول کرد و خودش رو به دیمند پرقدرت دسامبر ۲۰۲۰ رسوند و میشه سه پله با مدیریت سرمایه در قیمت ۱۹ سنت ۱۴و ۱۰ سنت وارد شد.بازم شرمنده که دیر پاسخگو بودم.
پاسخ دهی
مهدی رجبی
2 سال پیش
اختيار داري ابوالفضل جان،
ممنونتم بابت آپديت
پاسخ دهی
ابوالفضل محسنی
2 سال پیش
سلام جناب صفری شما اول باید طبق استراتژی خود ورود کنید و به یاد داشته باشید که این تحلیل کوتاه مدت نیست وبعد اینکه بله میشه با مدیرت سرمایه و ریسک طبق استراتژی شخصی خودتون در نواحی ۱۷ سنت تا ۲۰ سنت یک پله و پله های بعد رو برای نواحی پایین تر بزارین
پاسخ دهی
مهدی رجبی
2 سال پیش
ابوالفضل جان سلام،
آپدیتی ممکن هست ارائه بدی؟
پاسخ دهی
احمد صفری
2 سال پیش
سلام ممنون از برسی خوبتون یک سوال داشتم الان که تا حدودی طبق سناریو دوم پیش رفته ایا اینجا ها مناسبه برای ورود یا هنوز برای پایین جا داره؟ بعد یه چیز دیگه که میخواستم بگم با چه سبکی سفارشات رو اینگونه برسی کردید؟
پاسخ دهی
;