چگونه برای سال جدید برنامه ریزی کنیم؟

زمان میانگین برای مطالعه 3 دقیقه

بروزرسانی: 29 آذر، 1400
نظرات 0

برنامه ریزی کسب و کار در شرایط رکود تورمی بسیار متفاوت از شرایط عادی اقتصاد است و تغییر رفتار مصرف کننده در سال جدید بازار را تحت تاثیر خود قرار می دهد

در این ویدئو می خواهیم بدانیم:

 

در دوران رکود تورمی چگونه برای سال جدید برنامه ریزی کنیم؟

 

عموما وقتی سال جدید شروع می شود، اغلب افراد برای اینکه نقشه راه خود را داشته باشند برنامه ریزی هایی انجام می دهند. در این بین ذکر این نکته حائز اهمیت است که برنامه ریزی کسب و کار در شرایط رکود تورمی بسیار متفاوت از شرایط عادی اقتصاد است. ابتدا بیاییم بررسی کنیم که ساده ترین علت رکود چیست، از پیش پا افتاده ترین دلایل رکود ترس فراگیر و اپیدمی شده بین مردم است. این ترس ناشی از بی اعتمادی به دولت، اقتصاد و آینده است که باعث می شود مصرف کننده الگوی مصرف خود را تغییر داده و به صرفه جویی در هزینه روی آورد. این تغییر رفتار مصرف کننده بازار را شدیدا تحت تاثیر خود قرار می دهد و سایه رکود را غلیظ تر می کند. حال از سوی دیگر ،اقتصاد کلان ایران نیز در سال 98 با مسائلی روبرو است که هر یک از این مسائل می تواند تغییراتی را در بعد کلان و محیط کسب و کار ایجاد کند که در کتاب بازارسازی و بازاریابی در رکود درباره این شرایط توضیح داده شده، می توانید دانلود و مطالعه کنید.

وقتی که اقتصاد خرد و اقتصاد کلان هر دو پیوسته در حال تغییر هستند هر گونه برنامه ریزی بلند مدت با مشکلات جدی مواجه خواهد بود. از این رو پیشنهاد می شود که به جای برنامه ریزی بلند مدت یک یا چند هدف مشخص داشته و تمرکز را بر روی برنامه ریزی های کوتاه مدت و فصلی قرار دهیم.

برنامه ریزی فصلی یعنی اینکه مالک کسب و کار بهتر است روی محصولات ی سرمایه گذاری کند که طی یک فصل بتواند آن ها را بفروشد. در شرایط عادی اقتصادی اغلب کسب و کارها مشغول به پیاده سازی استراتژی های حوزه رقابت هستند تا سهم بازار را بیشتر کرده، برند خود را توسعه دهند و یا ... در صورتی که در دوران رکود تورمی، اولویت گسترش سهم بازار نیست، بلکه اولویت اصلی کسب و کارها رعایت اصل بقا و باقی ماندن در بازار است. اصل بقا نیز حفظ نمی شود مگر اینکه جریان نقدینگی و گردش مالی کسب و کار بر قرار باشد. یکی از مواردی که در دوران رکود تورمی ضامن برقراری گردش نقدینگی است، تمرکز بر روی محصولات ارزان با حاشیه سود اندک هستند. در کنار این موارد مالک کسب و کار باید توجه داشته باشد که اگر فروش اعتباری انجام می دهد، مدت زمان وصول مطالبات اعتباری نباید بیش از 2 ماه باشد.

آن دسته از عزیزانی هم که کسب و کار ندارند یا قصد راه اندازی آن را دارند ممکن است فکر کنند که سال 98 زمان خوبی برای اینکار نیست. درست است که مدتی طول می کشد تا بازار شکل جدی تری به خود بگیرد اما باید در نظر داشته باشیم که این شرایط اقتصادی بازار جدیدی را ایجاد کرده است که متاسفانه درآن بسیاری از کسب و کارها حذف و جای خود را به کسب و کارهای جدید می دهند. اما کدام کسب و کارها جایگزین خواهند شد؟ آن هایی که منطبق بر بازار و رفتار مصرف کننده پیش می روند، ان هایی که استراتژی متناسب با دوران رکود را پیاده سازی می کنند و می دانند که برای بدست آوردن سهمی از این بازار دیگر نمی توان با تفکرات و استراتژی های سال های 97 به قبل پیش رفت. فلذا توجه به استراتژی های متناسب با دوران رکود تورمی نکته بسیار مهم در برنامه ریزی سال جاری خواهد بود.

کلمات کلیدی:

نظرات