تحلیل تکنیکال جفت ارز cvc/usdt (تحلیل سیویک - تتر)

زمان میانگین برای مطالعه 3 دقیقه

بروزرسانی: 04 خرداد، 1401
نظرات 4

سیویک با نماد اختصاری CVC یک ارز دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۲۰۲.۵۳ میلیون دلار، در رتبه ۲۶۲ بازار قرار داشته و سهم ۰.۰۰۹ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . در این مقاله به تحلیل تکنیکال این ارز در برابر تتر پرداخته ایم

این مقاله ی تحلیلی توسط گروه تحلیلیDivine Traders متشکل از دانشجویان دانشکده بازار ،نوشته شده است.

سیویک با نماد اختصاری CVC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۲۰۲.۵۳ میلیون دلار، در رتبه ۲۶۲ بازار قرار داشته و سهم ۰.۰۰۹ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از سیویک در این لحظه با قیمت ۰.۳۰۲۲۸۳ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۷,۶۸۶ تومان معادل ۸,۳۶۹ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۳۵.۰۹ میلیون دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر ۵.۱۳% افزایش یافته است. بالاترین قیمت سیویک در تاریخ ۰۴ دی ۱۳۹۶(25 December 2017) معادل ۱.۶۶ دلار بوده که همینک %۸۱.۸۱ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش سیویک ۶۷۰ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۱ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن سیویک معامله می‌شود، صرافی بایننس با سهم %۲۸.۲۳ از حجم معاملات روزانه است.

 

در تایم فریم هفتگی مشاهده میشود که قیمت از یک بیس هفتگی با یک مومنتوم قوی حرکت خودش رو شروع کرده و پس از ثبت یک های به صورت دراپ اول و دراپ دوم و دراپ سوم تا ناحیه بیس روزانه نزول داشته است .ولی از انجایی که در ناحیه بیس روزانه انبوهی از سفارشات خرید وجود داشته مشاهده میکنید که خریداران اجازه دراپ قویتر رو در دراپ سوم به فروشنده ها ندادند.و حتی موفق شدند یک های جدید هم ثبت کنند .

اما در تایم 4 ساعته مشاهده میکنیم که خریداران دو بار موفق شدند که نفوذی به ساپلای اول داشته باشند ولی با سد محکم فروشندگان مواجه شدند ولی نکته ای که اینجا دیده می شود عدم تعادل ایجاد شده بعد از هر بار نفوذ است . بار اول قدرت پرتاب  عدم تعادل فروشندگان بیشتراست ولی نفوذ دوم عدم تعادل بعد از آن کمتر شده و خریداران توانستند جلوی ریزش بیشتر را بگیرند و یک ناحیه رنج بالای بیس 4 ساعته ایجاد کنند.

نفوذ دوم به ساپلای اول تا حدی سفارشات فروش اون ناحیه رو پاک کرده  ولی هنوز سفارشاتی فروشی وجود دارند.

قصد خریداران نفوذ قدرتمند تر به ساپلای اول و ثبت یک های بالاتر از های قبلی آن است.

در لایو بازار شاهد یک ترمز گیری و حضور خریداران هستیم که با شکست خط روند و پولبک به آن میتوان یک تایید برای ورود به معامله گرفت .

اگر میانگین ورود 28 سنت و کف احتمالی 20 سنت در نظر بگیریم و تارگت رو 46 سنت در نظر بگیریم ریسک به ریوارد ما 2.5 خواهد بود.

 

این مقاله توسط دانشجویان دانشکده ی بازار گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نگارش یافته است و گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نسبت به کلیه ريسك ها، تصمیمات، برداشت ها و اقدامات شما عزیزان، سلب مسئولیت می نماید و مسئولیت یا پاسخی برای معاملات دوستان نخواهد داشت.
در 
گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی دوره های مختلفی وجود دارد که می توان به کتاب بازاریابی در رکود، آموزش مدیریت سرمایه، دوره جامع ارزهای دیجیتال، دوره رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، دوره معامله گری در بازارهای مالی، آموزش صرافی کوکوین  و تحلیل بازارهای مالی و پیش بینی اقتصاد 1401  اشاره کرد.
مقالات 
گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی در دسته بندی های تحلیل ارز دیجیتال، تحلیل اتریوم، تحلیل آلت کوین ها، تحلیل بیت کوین، تحلیل ریپل، تحلیل دوج کوین است.

 

نظرات

علی
2 سال پیش
جامع و کامل.سپاس فراوان از مطالب مفید آموزشی
پاسخ دهی
مهدى رجبى
2 سال پیش
بچه ها خدا قوت، تشكر ويژه بابت ذكر جزئيات و تعيين ريسك ريوارد، دمتونم گرم.
پاسخ دهی
محمدرضا کاشکی
2 سال پیش
به به چقدر این بررسی به دلم نشست. عالی بود عالی . مرسی بچه ها واقعا مرسی
پاسخ دهی
MoAmin
2 سال پیش
در تصویر دوم یک نکته رو اضافه کنم در شروع موجی که منجر به زدن های دوم شده چندین های و لو مشاهده میکنیم .که خود اون یک ترمز گیری بوده و نتیجه اش شده ثبت های  دوم  و الان ما در لایو بازار در حال پولبک به خط روند ترمز گیری موج قبل هستیم
پاسخ دهی