تحلیل تکنیکال توکن بلاکچین COMP

زمان میانگین برای مطالعه 4 دقیقه

بروزرسانی: 04 خرداد، 1401
نظرات 4

رمز ارز COMP توکن بلاکچین وام دهی COMPOUND  و یکی از بهترین سیستم های وام دهی کریپتو است که بر بستر اتریم بنا شده است . در این بررسی سعی شده این رمز ارز ابتدا بر اساس پترن شکل گرفته بررسی و سپس بر اساس سفارش خوانی تحلیل  گردد .  

این مقاله توسط آقای محمدرضا امامی از دانشجویان دانشکده ی بازار نوشته شده است.

رمز ارز COMP    توکن بلاکچین وام دهی COMPOUND  و یکی از بهترین سیستم های وام دهی کریپتو است که بر بستر اتریوم بنا شده است . مارکت کپ آن حدود ۸۳۸ میلیون دلار و تعداد توکن های در گردش آن حدود شش ملیون و هفتصدو بیست و پنج هزار  می باشد ، مقدار کل ارزش قفل شده TVL  در این بلاکچین شش میلیارد و یکصد و بیست میلیون  دلار است که نشان دهنده نسبت مارکت کپ به ارزش قفل شده  0.1365 است که این موضوع نقطه قوت فاندامنتال توکن COMP  می باشد.

 در این بررسی سعی شده این رمز ارز ابتدا بر اساس پترن شکل گرفته بررسی و سپس بر اساس سفارش خوانی تحلیل  گردد .               

 نمودار شماره ۱ چارت  COPM/BTC  در تایم فریم روزانه  هست با نگاه به این نمودار متوجه میشویم که روندی شبیه به پترن کانال نزولی در حال شکل گرفتن است ، البته شکل پترن کمی با حالت استاندارد پترن نزولی متفاوت بود ولی با بررسی سفارش خوانی که در زیرآمده است متوجه میشویم که پترن کانال نزولی واقعا در حال طی مراحل خود است .

تصویر شماره 1

در تصویر شماره 2 می بینیم که COMP/BTC   از ابتدای ریزش  در مراحل مختلف با ترمز گیری هایی توسط خریدارن مواجه شده و خریداران سعی نمودند از شدت عدم تعادل نزولی فروشندگان با ایجاد عدم تعادل های صعودی کوچک بکاهند و انرژی نزول را مستهلک کنند که این موضوع را در شکل شماره 2 در کاهش مومنتوم و میزان نفوذ هر دراپ مشاهده می کنیم .

تصویر شماره 2

حال با مراجعه به چارت  شماره 3 می بینیم که پس از یک عدم تعادل نزولی قدرتمند با ورود خریداران قیمت وارد یک کانال نزولی با شیب کم شده و قیمت بین کف و سقف کانال نزولی در حال نوسان است، ولی در تاریخ ۲۹ مارچ یک عدم تعادل صعودی قدرتمندی توسط خریداران شکل گرفته و ساختار کانال بهم خورده است سپس فروشندگان وارد شده و یک دراپ را شکل داده اند که پس از برخورد به بیس مشخص شده و ورود خریداران مجددا عدم تعادل صعودی شکل گرفته و خریداران توانسته اند سقف قیمت قبلی خود را بشکنند بعد از آن فروشندگان وارد شده و عدم تعادل نزولی را شکل داده اند ..

با مقایسه دو عدم تعادل صعودی و نزولی بوجود آمده پس از شکسته شدن سقف کانال مشاهده می کنیم که هر بار رالی ها از نظر مومنتوم و قدرت نفوذ و همچنین سایز کندل ها قوی تر و دراپ ها ضعیفتر شده اند که نشانه قدرت گرفتن سفارشات خرید و ضعف سفارشات فروش است .

تصویر شماره 3

موارد فوق تایید کننده این هستند که به احتمال زیاد پترن کانال نزولی در حال تکمیل شدن بوده و یک رالی قدرتمند در پیش است که تارگت های آن در شکل شماره 3 مشخص شده است

 .

تصویر شماره 4

با توجه به تحلیل فوق و توجه به شکل شماره ۴ پولبک به ناحیه بیس قدرتمند آبی رنگ و نفوذ احتمالی به آن را میتوان بعنوان ستاپ ورود در نظر گرفت ، هرچند که از نظر اینجانب کارساز ترین استراتژی خرید آلت کوین ها روش انباشت و توزیع استاد رجبی هست که فکر میکنم این نواحی برای شروع انباشت با حفظ مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه محل مناسبی می باشد .

در پایان لازم می دانم تاکید کنم که پیگیری و دیدن یک پترن تنها میتواند شروع یک تحلیل درست و معامله مناسب باشد نه خود تحلیل و برای وارد شدن در هر تریدی می بایستی به اصل مارکت که جریان سفارشات است توجه نمود و پترن ها و سایر ابزار دیگر مانند اندیکاتورها و اسیلاتور ها تنها نشانه هایی است  مکانیکال برای شروع یک تحلیل درست و البته در ترید آلت کوین ها همیشه باید نگاهی به سلطان بازار کریپتو بیت کوین و شرایط کلی اقتصاد جهانی داشت .

این مقاله توسط دانشجویان دانشکده ی بازار گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نگارش یافته است و گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی نسبت به کلیه ريسك ها، تصمیمات، برداشت ها و اقدامات شما عزیزان، سلب مسئولیت می نماید و مسئولیت یا پاسخی برای معاملات دوستان نخواهد داشت.
در 
گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی دوره های مختلفی وجود دارد که می توان به کتاب بازاریابی در رکود، آموزش مدیریت سرمایه، دوره جامع ارزهای دیجیتال، دوره رایگان آشنایی با ارزهای دیجیتال، دوره معامله گری در بازارهای مالی، آموزش صرافی کوکوین  و تحلیل بازارهای مالی و پیش بینی اقتصاد 1401  اشاره کرد.
مقالات 
گروه سرمایه گذاری مهدی رجبی در دسته بندی های تحلیل ارز دیجیتال، تحلیل اتریوم، تحلیل آلت کوین ها، تحلیل بیت کوین، تحلیل ریپل، تحلیل دوج کوین است.

نظرات

eh.ov
9 ماه پیش
با سلام با ریزش آخر هفته ناحیه از دست رفته الان شورت خوبه؟
پاسخ دهی
محمد رضا امامی
9 ماه پیش
ممنونم آقا مهدی عزیز ، من بازار کریپتو را با شما شناختم و هرجه که یاد گرفتم و هرچه از این بازار  سود کردم فقط بخاطر آموزشهای شما بوده
پاسخ دهی
مهدی رجبی
9 ماه پیش
به لطف هوش و تلاش خودت بوده برادر بزرگوارم.
پاسخ دهی
مهدی رجبی
9 ماه پیش
محمد رضا جان برادر بزرگوارم، چقدر کامل و خوب، سوای تارگت و ستاپ، نوع نگاه و بررسی دقیقا مطابق با شخصیت شماست. دم شما هم گرم.
پاسخ دهی