ریسک انفعال را جدی بگیریم!

زمان میانگین برای مطالعه 3 دقیقه

بروزرسانی: 05 خرداد، 1401
نظرات 2

تقریبا اغلب ما، در هنگام سرمایه گذاری با ترسهای زیادی رو به رو می شویم، در این شرایط باید ریسک انفعال را در نظر گرفته و این ریسک را جدی بگیریم!

برای سرمایه گذاریهایمان در این شرایط باید ریسک انفعال را در نظر گرفته و این ریسک را جدی بگیریم! تقریبا اغلب ما، زمانی که می خواهیم چیزی بخریم یا سرمایه گذاری ای انجام بدیم با ترس مواجه می شویم،مانند ترس از ضرر کردن. ریشه این ترسها به دو دلیل است: ← عدم شناخت ریسکهای پیش روی سرمایه گذاری مورد نظر ← عدم یادگیری البته مورد اول را میتوان زیر مجموعه مورد دوم دانست...  

در شرایط تورمی ایران، هر کاری ریسکهای مختص به خود را دارد، اما یک ریسک در حال پررنگ شدن است و این ریسک، ریسک انفعال می باشد که در مقابل تورم به شدت بالا است. یعنی در این شرایط کاری نکردن به مراتب بدتر از کاری کردن هست، حتی اگر کاری را انجام دهیم که در آن متضرر بشویم، البته این حرف به معنای آن نیست که بدون اطلاعات، تنها جهت انجام کاری، وارد حوزه ای شویم.قطعا به هیچ عنوان این پیشنهاد ، پیشنهاد مناسبی نخواهد بود. 

ریسک انفعال

با شروع تابستان ،همه بازارها رشد کرده اند البته این خبری نیست که به فال نیک گرفته شود، بلکه با توجه به رشد همگن و همسان بازارها همچنین شرایط تورمی و عدم وجود اخبار مثبت حداقل برای ماههای پیش رو، باید پنج نکته را در نظر بگیریم: 1 منابع ریالی را باید محدود نماییم،مثل سپرده گذاریها (اندازه ده درصد از سرمایه کل سپرده گذاری انجام دهید) 2 اگر بازارها اصلاح کردند، نقدینگی را به آن سمت اداره کنید. (اگر موقغیت ورود خوبی را شناسایی کردید می توانید این مورد را انجام دهید) 3 بخشی از سبد سرمایه شما حتما liquidity  بالایی داشته باشد. (حتما قدرت نقد شوندگی داشته باشید) 4 اگر قرار است روی کالا سرمایه گذاری داشته باشید به این ویژگیها توجه کنید:

  1. قدرت نقد شوندگی داشته باشد
  2.  کالای با دوام باشد
  3.  کالایی باشد که نیاز داشته باشید

5 از تجربیات اساتید استفاده نمایید اما به نظرتان توجه کنید چرا که مسؤلیت هر تصمیم گیری ای به عهده شخص شماست که از شرایط زندگی و ریسک پذیری و ... خود مطلع هستید   از ریسک انفعال پرهیز کنید و توجه داشته باشید موارد گفته شده کلی بوده و شرایط فرد با فرد متفاوت می باشد. می توانید از دوره رایگان پیش بینی و تحلیل اقتصاد و بازار در سال 99 نیز استفاده ببرید و موارد بسیار خوبی را به  دست بیاورید تا در تصمیم گیریها کمکتان کند.


                

کلمات کلیدی:

نظرات

sayedahmadhash75
2 سال پیش
سلام استاد تشکر از زحمات شما ميشه به فروش این بسته یک تخفیفی بدین.
پاسخ دهی
مهدی رجبی
2 سال پیش
سلام سید جان، شب یلدا انشالله در خدمتتون خواهیم بود.
پاسخ دهی