شروطی درباره راه اندازی کسب و کار و توسعه بازار در این شرایط اقتصادی ایران

زمان میانگین برای مطالعه 3 دقیقه

بروزرسانی: 23 شهریور، 1401
نظرات 0

اگر می خواهید پاسخ جامعی در این مورد بگیرید که در این شرایط برای راه اندازی کسب و کار سراغ چه شغلی بروم؟ و ... که از این قبیل اند این ویدئو را ببینید.

در این ویدئو می خواهیم شروطی درباره راه اندازی کسب و کار یا توسعه بازار در این شرایط اقتصادی ایران و سال پیش رو را بررسی کنیم.

در بین سوالاتی که دوستان در شبکات اجتماعی می پرسند این موارد به وفور یافت می شود که با پول خود چه کاری انجام دهم؟ یا اینکه در این شرایط به سراغ چه شغلی بروم؟ و همچنین مواردی مثل اینکه آیا الان زمان مناسبی برای توسعه بازار هست یا نه؟ برای پاسخ به این سوالات ابتدا باید شرط اصلی را مطرح کنیم آن هم این است که مطمئنا بعد سرمایه در راه اندازی و یا توسعه یک کسب و کار بسیار مهم است اما هیچگاه به عنوان اولویت اول نیست. اولویت اول از دیدگاه بنده این است که حوزه تخصصی، مهارتی و ارتباطی شما چیست و در مرحله بعدی اولویت دوم این است که چطور بتوانیم منطبق بر بازار و رفتار مصرف کننده عمل کنیم. آنگاه در اولویت سوم به سراغ بعد سرمایه ای خواهیم رفت.

راه اندازی کسب و کار

حال بیاییم نگاهی دقیق تر به شروط پیش رو راه اندازی کسب و کار بیاندازیم:

  1. تورم، نرخ ارز و کوچک شدن اقتصاد مشکلات بسیاری را برای صاحبان مشاغل ایجاد کرده است. اما اگر عمیق تر بررسی می کنیم متوجه می شویم که برای برخی از مشاغل نیز فرصت هایی ایجاد شده است که مثال هایش را در ویدئو گفته ایم.
  2. رفتار مصرف کننده به شدت بازار را تحت تاثیر خود قرار می دهد. مصرف کننده در شرایط بد اقتصادی به سرعت تغییر رفتار از خود نشان می دهد و با این تغییر رفتار خود تمامی ابعاد محیط کسب و کار را تحت تاثیر قرار می دهد. مجموعه این تغییرات باعث می شود که انطباق با بازار از اهمیت بیشتری برخوردار باشد.(مشاوره کسب و کار)
  3. قوانین محیط کسب و کار که در بعد اقتصاد کلان و اقتصاد خرد تاثیر خود را نشان می دهد باید در توسعه و یا ایجاد شغل در نظر گرفته شوند. خواه مالک کسب و کار فعال اقتصادی باشد خواه خرده فروش.
  4. مشاغلی که وابستگی به مکان دارند ( خرده فروشی ها، مغازه ها، فروشگاه ها، دفاتر و ... ) می بایست استراتژی بازاریابی خود را به روز رسانی کنند. تقویت فعالیت های بازاریابی در خصوص مشاغل وابسته به مکان باید در دستور کار قرار گیرد.
  5. کلیه استراتژی هایی که متعلق به سال 96 و پیش از آن است دیگر کاربردی ندارند. فلذا هر شخصی که در پی ایجاد کسب و کار یا توسعه بازار است باید در نظر داشته باشد که استراتژی هایی متناسب با رکود در پیش بگیرد، نه استراتژی های مطابق با رونق بازار. استراتژی های متناسب با رکود پیوسته در مجموعه ما بررسی و به اشتراک گذاشته می شوند.

حال در پایان باید عرض کنم که شرایط شما و نحوه پیاده سازی موارد فوق است که نقش بسیار پر رنگی در موفقیت یا عدم موفقیت مشاغل و راه اندازی کسب و کار در دوران رکود خواهد داشت.

کلمات کلیدی:

نظرات

;