مجموعه لایو های پیش بینی اقتصاد و بازار ایران در سال 99

زمان میانگین برای مطالعه 5 دقیقه

بروزرسانی: 05 خرداد، 1401
نظرات 194

پیش بینی اقتصاد 99 |کرونا،کسری بودجه،اتفاقات برجام و..سیگنال های آزاد شدن فنر تورم را همراه داشت که در غالب لایو آموزشی و تخصصی اما رایگان به آن می پردازیم.

با توجه به استقبال کاربران و همراهان از مجموعه لایو های پیش بینی اقتصاد ایران در سال 99 و درخواست همراهان سایت مهدی رجبی تصمیم گرفتیم چنین مجموعه لایوی با موضوع پیش بینی اقتصاد و بازار ایران در سال 1400 ضبط کنیم و در اختیار دوستان قرار بدیم. امیدوارم از این مجموعه لایو استفاده کنید و این مجموعه را با عزیزانتان به اشتراک بگذاریدو

مجموعه لایو پیش بینی اقتصاد و بازار ایران سال 1399

تقریبا از اواخر سال 96 شروع شد، سیگنال های صادره از بازارها نشان دهنده آزاد شدن فنر تورم بود، چندین ماه بعد در اوایل سال 97 آمریکا از برجام خارج شد و تنش های سیاسی و فشارهای تحریمی موجی تازه ای از تورم در بازارهای ایران را به راه انداخت.

سال 97 را در تورم تمام و سال 98 را با اتفاقات سیاسی و موج های صعودی نزولی پشت سر گذاشتیم. رسیدیم به سال 99سالی که به واقع بسیار حساس است.

شرایط بودجه کشور نشان از کسری بودجه و پیش بینی ها حاکی از تورمی قابل توجه دارد. در کنار مسائل داخلی و محیطی اقتصاد و بازار ایران لازم است شرایط اقتصاد جهانی نیز در نظر گرفته شود.

کرونا، بلایی که تقریبا تمامی کشور ها را در بر گرفته و معادلات را در بازارها و اقتصادهای آن کشور ها بر هم زده است. شاخص های جهانی سخت در حال نوسان و قیمت نفت در زمان نگارش این مطلب در حال سقوط است، بدون شک این موارد نیز بر روی بازار ایران تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.

 

 

حال در کنار عوامل داخلی و همچنین اقتصاد جهانی، نمی توان از شرایط سیاسی کشور چشم پوشید. انتخابات اکتبر 2020 آمریکا عامل مهم در فروکش یا تشدید تنش های سیاسی است. با مختصر اشاره ای که در بالا شد می توانیم نتیجه بگیریم سال 99، سالی حساس، پر چالش و شامل تهدید ها و فرصت هایی است. برای خنثی سازی حداکثری تهدید ها لازم است که دانش و آگاهی خود را نسبت به بازارها افزایش داده و از متغییر ها، ریسک ها، عوامل تاثیر گذار و جوانب مختلف بازارها آگاهی لازمه را کسب کنیم.

هموطن ایرانی بیش از پیش لازم است که برای افزایش سطح آگاهی خود قدم هایی بردارد و این قدم ها می بایست مستمر باشند و برای سالیان ادامه پیدا کنند. تا بدین صورت در هنگام مواجه با هر ریسک یا متغییر بتواند تصمیماتی منطقی بگیرد.

به پاس همراهی عزیزان ، تیم مهدی رجبی بر آن شد که در ابتدای سال 99، خدمتی رایگان به همراهان خود ارائه دهد، خدمتی که درآن به بررسی، تحلیل و پیش بینی بازار و اقتصاد ایران در سال 99 بپردازیم. از این رو لایو هایی در اینستاگرام بر گزار شد که برای جمع بندی راحتتر این لایو ها در وب سایت گردآوری شده و به اشتراک گذاشته شدند.

 

ثبت نام در سایت مهدی رجبی

این سری لایو ها شامل 7 سرفصل اصلی است:

1» تاثیرات بحران اقتصادی بر بازار واقتصاد ایران

2» پیش بینی نرخ تورم در سال 99

3» تحلیل و پیش بینی نرخ ارز

4» تحلیل و پیش بینی نرخ طلا

5» تحلیل و پیش بینی مسکن

6» بررسی وضعیت بازار بورس

7» تحلیل و پیش بینی اقتصاد دیجیتال (ارزهای دیجیتال)

نکاتی در رابطه با محتوای ارائه شده:

- این سری از محتوا، به صورت سلسله وار بوده و هر بخش در بخش دیگری قابل استناد است، فلذا خواهشمندیم محتوا را به ترتیب قرار داده شده مشاهده فرمایید.

- ادبیات استفاده شده، ساده و قابل فهم بو ده و به هیچ دانش قبلی نیاز ندارد. برای ساده سازی محتوا از گفتن جزئیات صرف نظر شده لیکن هیچ ضربه ای به کلیات موضوع وارد نشده است. همچنین محتوا از پیش ضبط شده نبوده فلذا حساسیت های تدوین و بازنگری را ندارد.

- پیش گویی کار ما نیست! تحلیل و پیش بینی بر اساس شرایط سال 98 و داده های فروردین 99 صورت گرفته، بدون شک همه بازارها در حال حرکت و تغییرند، فلذا در طول سال نیز سناریو های گفته شده تغییر خواهند کرد، از این رو خواهشمندیم حتما سایر محتوا و به روز رسانی هایی را که در طول سال در شبکات اجتماعی ما به اشتراک گذاشته می شود ،دنبال کنید. آدرس ما در اینستاگرام و تلگرام:@mahdirajabi_com

- ریسک بخش جداناپذیری از بازار و مسئولیت پذیری شرط سرمایه گذاری است، مسئولیت هر گونه تصمیمی برعهده مخاطب است. ما نمی توانیم به جای مخاطب محترم تصمیم بگیریم.

برای مشاهده لایوهای تخصصی پیش بینی اقتصاد و بازار ایران در سال 99 می بایست در وب سایت ثبت نام کنید، اگر قبلا ثبت نام کرده اید کافی است وارد حساب کاربری خود شوید.

 

قسمت اول(تاثیرات بحران اقتصادی بر ایران):

قسمت اول (صوتی):

دانلود فایل صوتی قسمت اول - بحران

 

قسمت دوم(پیش بینی نرخ تورم در سال 99):

 

قسمت دوم (صوتی):

دانلود فایل صوتی قسمت دوم - تورم

 

قسمت سوم(پیش بینی و تحلیل نرخ ارز):

 

 

قسمت سوم (صوتی):

دانلود فایل صوتی قسمت سوم - ارز

 

قسمت چهارم(پیش بینی و تحلیل طلا):

 

قسمت چهارم (صوتی):

دانلود فایل صوتی قسمت چهارم - طلا

 

قسمت پنجم(پیش بینی و تحلیل مسکن):

 

قسمت پنجم(صوتی):

دانلود فایل صوتی قسمت پنجم - مسکن

 

 

قسمت ششم(پیش بینی و تحلیل بورس):

 

قسمت ششم(صوتی):

دانلود فایل صوتی قسمت ششم - بورس

 

قسمت هفتم(پیش بینی و تحلیل ارزهای دیجیتال):

 

 
قسمت هفتم(صوتی):

دانلود فایل صوتی قسمت هفتم - ارزهای دیجیتال

 

 

همچنین برای مشاهده پیش بینی اقتصاد و بازار ایران در سال 1400 کلیک کنید.

کلمات کلیدی:

نظرات

matinnejati
3 سال پیش
سلام استاد وقت بخیر پیش بینی 1400 رو ندارید و نمی ذارید
پاسخ دهی
مهدی رجبی
3 سال پیش
سلام متین جان،
چرا در اینستاگرام در خدمت هستیم از این هفته
زمان لایو ها استوری میشه
پاسخ دهی
سینا
3 سال پیش
جناب رجبی سلام و ارادت 
وقتتون بخیر 
نتیجه ی مدیریت سرمایه رو امروز توی ریزش بیت و الت ها دیدم اقای رجبی و لمسش کردم که چقد ضروریه 
و چقد واقعا احساس خوبیه که بازار با همه ی ترفنداش بازم نمیتونه سرمایتو ازت بگیره
سوالی دارم از خدمتتون 
بنظر موجی که هستیم موج 5 باشه با دستور العمل های الیوتی الانا باید انتهای موج باشیم و وارد A بشیم .شما چه شرایطی رو شرایط وارد شدن به فاز اصلاح می دونید و به نظرتون تو چه محدوده ای این اتفاق می افته؟ممنون میشم نظرتونو بگید
پاسخ دهی
مهدی رجبی
3 سال پیش
سینا جان سلام،
وقت تو هم بخیر، جونت سلامت احسنت بهت چقدر حس خوبی میده این خیال راحتی با مدیریت سرمایه دورد بر تو.
دو فرضیه در نظر بگیریم، اول موج 5 بودیم و خوب الان اصلاح رو میبینیم و به نظر اصلاح بعدی از نوع فلت باشه،
دوم موج 3 بودیم و این اصلاح موج 4 هست که می تونه کامپلکس باشه، کمی زمان می خواهیم سینا جان اگر کندل هفتگی بالا بسته نشه، میریم فاز اصلاح رو بررسی می کنیم.
پاسخ دهی
sanaz hamidi
3 سال پیش
جناب رجبی سلام وقتتون بخیر
به دنبال منابع مطالعاتی مناسب در زمینه ی شناخت اقتصاد های کلان و هم چنین کتاب های شناخت اقتصاد ایران هستم .ممنونتون میشم اگه منابع مفید و خوبی رو هم در زمینه اقتصاد کلان و هم اقتصاد ایران معرفی بفرمایید
پاسخ دهی
مهدی رجبی
3 سال پیش
سلام سرکارخانم وقت شما هم بخیر
با کتاب "اقتصاد برای همه" دکتر علی سرزعیم شروع کنید ادبیات مناسب و اطلاعاتی جامع رو شامل میشه.
پاسخ دهی
محمد پیرزال
3 سال پیش
سلام جناب رجبی
آموزش رایگان ارزهای دیجیتال شما رو دیدم و استفاده کردم بسیار سپاسگزارم
آیا توی دوره آموزشی غیررایگان شما در خصوص آلت کوین ها و کاربرد هر کدام و اینکه ارزش سرمایه گذاری دارن هم توضیحاتی ارائه شده است؟
پاسخ دهی
مهدی رجبی
3 سال پیش
سلام محمد عزیز
سلامت باشید لطف دارید
عرض کنم بله در فصل چهارم مواردی خدمت شما گفته شده که بنیان یک ارز و تیم و ... رو با فاکتور هایی بررسی کنید.
پاسخ دهی
فرخ
3 سال پیش
سلام اقای رجبی 
وقتتون بخیر 
هولدر مونرو هستم و از 50 دلار جمعش کردم تا الان 
اما اخیرا راجع به مونرو خوندم که یه ارزیه که انتقال ها ازش بی نام و نشان انجام میشه و بدون رد و اثری و من اصلا نمیدونستم اینو
میخواستم بدونم ایا این یه تهدید محسوب میشه ؟
ینی ممکنه یه روز مثل ریپل ازش شکایت بشه یا مشکلی به وجود بیاره این موضوع
پاسخ دهی
مهدی رجبی
3 سال پیش
سلام فرخ عزیز
در رابطه با مونرو، این ارز جز کوین های پرایوسی است همانطور که خودتون اشاره کردید.
اما اکثریت نود های شبکه به صورت متمرکز دست یک نهاد نیست، فلذا کاری که صرافی های قانون مند می توانند در مقابه مونرو انجام دهند این هست
که از لیست معاملات حذف کنن، یقینا این ضربه ای به قیمت مونرو وارد خواهند کرد اما اینکه انتظار داشته باشیم نهادی همچون کمسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا دست روی نهاد متمرکز مونرو
بکذارد علنا همچنین چیزی امکان پذیر نیست چرا که مونرو به صورت غیر متمرکز هست.
پاسخ دهی
;